V historické budově v centru města Rouen byla souzena Johanka z Arku. Dnes tam najdete její muzeum

V historické budově v centru města Rouen byla souzena Johanka z Arku. Dnes tam najdete její muzeum

3 min, před 6 dní

Kdo by neznal slavnou bojovnici, která si získala přízeň krále a nezalekla se cizích vojsk. Přitom to byla, nebo alespoň měla být, úplně prostá venkovská dívka, pasačka. Kolem Johanky z Arku, patronky Francie, existuje mnoho legend a nevysvětlitelných záhad. Jejímu životu, odkazu i legendám se věnují, kde jinde, než ve francouzském městě Rouen v Normandii. Právě tady Johanku z Arku upálili.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Zápisník zahraničních zpravodajů

Běžní Švédové znají Douglase Spiika nejspíš z kuchařské televizní show Mistři cukráři. Šéfkuchaři z celého světa zase jako odborníka na molekulární gastronomii, nositele medailí z mezinárodních kuchařských soutěží a lektora vaření. Douglas je ale známý je...
před 6 dní 3 min
Mata Hari v malajštině znamená Oko nového dne. Od smrti možná nejslavnější špionky loni uplynulo sto tři let. Její život dodnes obestírá řada nejasností a mýtů. V rodném Leeuwarden na severu Nizozemska připravili k jejímu kulatému výročí unikátní výstavu....
před 6 dní 3 min
Oko nového dne. To v malajštině znamená Mata Hari. Od smrti možná nejslavnější špionky na světě tento týden uplynulo 103 let.
před 6 dní 3 min
Nejvytíženější námořní průplav světa je jen pár set kilometrů od Česka. Leží v Německu kousek od dánských hranic.
před 6 dní 3 min
Švédové ho nejspíš znají z kuchařské televizní show Mistři cukráři. Jde o Douglase Spiika, který je ale známý pod jednou přezdívkou lakritskocken, tedy lékořicový kuchař.
před 6 dní 3 min