Zápisník zahraničních zpravodajů

Zápisník zahraničních zpravodajů

Každý týden přinášíme hodinku reportáží o místech exotických i blízkých – vždy ale něčím zvlášť zajímavých, reportáže o málo známé historii. Nabízíme nové pohledy na známé dějiny, povídání o obdivuhodných příbězích a osudech, a to doslova ze všech koutů planety.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Zápisník zahraničních zpravodajů?

Epizody 269

Být jeptiškou dnes vůbec neznamená strávit život v tichém usebrání za zdmi kláštera. Zvlášť v době, kdy je svět s trochou přehánění prakticky jedna velká vesnice. S naší spolupracovnicí v New Orleans Julií Urbišovou se nedávno přes sociální sítě spojila Č...
před 1 týd. 3 min
nemocnice pro panenky v portugalském Lisabonu
před 1 týd. 3 min
ve stromovém domě u Havajce s českými kořeny
před 1 týd. 3 min
chrám Zeleného berana v čínském Čcheng-tu
před 1 týd. 3 min
koňská škola v chorvatském Džakovu
před 1 týd. 3 min
Kromě kronaviru ohrožuje letos jednu z nejchudších zemí Asie i velká voda. Během letních povodní velká voda v Kambodži spláchla úrodu rýže a zeleniny miliónům lidí. V zemi dlouhodobě působí hned tři české humanitární organizace. Náš asijský zpravodaj Davi...
před 2 týd. 3 min
Francouzská vláda se snaží bojovat proti šíření koronaviru například i omezením pohybu obyvatel. Ven se smí jen s povolením a maximálně na hodinu.
před 2 týd. 3 min
Jen pět kilometrů za českými hranicemi leží malé Švýcarsko. V saském městečku Glashütte sídlí hned devět podniků, kde se převážně ručně vyrábí mechanické hodinky. Do jedné z dílen zašel německý zpravodaj Václav Jabůrek.
před 2 týd. 3 min
Jen pět kilometrů za českými hranicemi leží takové malé Švýcarsko. V saském městečku Glashütte sídlí hned devět podniků, kde se převážně ručně vyrábí mechanické hodinky.
před 2 týd. 3 min
Až se z toho stalo klišé: je-li něco děravé, pak rovnou jako ementál! Tento sýr je spojován se Švýcarskem natolik, že Američané nebo Australané mu říkají Swiss cheese.
před 2 týd. 3 min