Zajímá vás, co se skrývá za výroky politiků?

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Výrok týdne?

Epizody 79

Sněmovna v noci ze čtvrtka na pátek schválila vládní daňový balíček pro příští rok. Počítá se zrušením superhrubé mzdy a snížením daně z příjmu. To se ale nelíbí koaliční ČSSD, bývalý místopředseda sociální demokracie a pardubický hejtman Martin Netolický...
před 6 dní 13 min
Televize ABC, CNN i další velká americká média v pátek informovala o vítězství Joe Bidena i ve státě Arizona, kde získává dalších 11 volitelů. Současný americký prezident Donald ale Trump stále odmítá uznat porážku a volby opakovaně označuje za podvod. 
před 1 týd. 10 min
Začátek plošného testování v domovech pro seniory doprovází chaos. První antigenní test ze slin, mají klienti i zaměstnanci domovů důchodců, léčeben dlouhodobě nemocných a dalších zařízení sociální péče podstoupit nejpozději do příštího pondělí. Pak by se...
před 2 týd. 12 min
Komunikaci s veřejností bere nový ministr zdravotnictví jako jednu ze svých priorit. Jak to bude mít těžké? Analyzujeme s politoložkou Annou Shavit a komentátorem Jindřichem Šídlem.
před 3 týd. 9 min
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl deníkem Blesk nafocený před pražskou restaurací po oficiální zavírací době a bez roušky. Premiér Andrej Babiš (ANO) ho vyzval k rezignaci, on sám ale prohlašuje, že žádná opatření neporušil. Jak se v tom vy...
před 1 měs. 11 min
V úterý – tedy den poté, co vláda oznámila zpřísnění protiepidemických opatření – vystoupil ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula s projevem.
před 1 měs. 9 min
V médiích měl mluvit sám a pouze dvakrát týdně. Zatímco první úkol se mu plnit daří, ten druhý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) zatím nezvládá.
před 1 měs. 12 min
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) chtěl kvůli snížení rizika šíření koronaviru registrovat hosty restauracích. Řekl to při čtvrtečních interpelacích ve sněmovně.
před 1 měs. 11 min
Americký prezident Donald Trump odmítá připustit možnost, že prohraje volby jinak než podvodem,. Odmítá zaručit i pokojné předání moci. 
před 2 měs. 11 min
Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš při čtvrtečních interpelacích prohlásil, že současná vláda asi nestihne připravit důchodovou reformu, důležité podle něj ale je, že kabinet důchody zvyšuje.
před 2 měs. 10 min