Zajímá vás, co se skrývá za výroky politiků?

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Výrok týdne?

Epizody 89

Čtvrteční debata ve sněmovně o prodloužení nouzového stavu se „zvrhla“ ve vzájemné obviňování, kdo víc hazarduje se zdravím a životy občanů. Jestli opozice, nebo vláda. 
před 2 týd. 12 min
Událostí tohoto týdne je beze sporu verdikt Ústavního soudu ČR o změně volebního zákona. Tribunál zrušil některá jeho ustanovení, jako například přepočet hlasů voličů d'Hondtovou metodou.
před 3 týd. 12 min
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se stal terčem kritiky kvůli svým výrokům ohledně vykazování zemřelých s koronavirem. Ministr si za nimi ale dál stojí.
před 4 týd. 11 min
Jednou z hlavních událostí tohoto týdne bylo uvedení Joea Bidena do nejvyšší politické funkce Spojených států amerických. Biden ve svém inauguračním projevu zdůraznil, že bude prezidentem všech Američanů, a že bude bojovat i za ty, kteří ho nevolili.
před 1 měs. 11 min
Na nedělní demonstraci proti vládním opatřením vystoupil mezi řečníky na Staroměstském náměstí i bývalý prezident Václav Klaus. Kritizoval vládu, odmítl povinné očkování a řekl, že se očkovat sám nenechá. A bylo toho víc.  
před 1 měs. 13 min
Ve středu došlo ve Spojených státech k bezprecedentnímu násilnému útoku na sídlo kongresu, a to ze strany příznivců dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa. 
před 1 měs. 13 min
Blíží se konec roku a je čas na bilancování. Průřez roku sestavený z výroků, které nás zaujaly, by se tak dal nazvat Jak šel čas s covidem-19. Nejdůležitější události analyzuje politolog Miloš Gregor z Fakulty sociálních věd Masarykovy univerzity.
před 2 měs. 25 min
Kolem pravidel prodeje alkoholických i nealkoholických nápojů z výdejových okének restaurací, kaváren či stánků panovaly zmatky.
před 2 měs. 10 min
Úterní start internetového obchodu ministerstva dopravy na nákup elektronických dálničních známek skončil fiaskem.
před 2 měs. 4 min
Proč letěl poradce prezidenta Martin Nejedlý do Moskvy? O tom se teď dohadují politici, zajímá to i veřejnost nejen na sociálních sítích.
před 3 měs. 11 min