Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.

© Seznam Zprávy

Zprávy Politika Komentáře
Líbí se vám podcast Vlevo dole?

Epizody 31

Nejhodnějšího ministra zdravotnictví střídá ten nejpřísnější. V souvislosti s rezignací Adama Vojtěcha ale zůstává jedna nezodpovězená otázka: odešel z čela rezortu dobrovolně, nebo hodil Babiš svého odchovance přes palubu?
před 1 den 21 min
Všechno je zboží. Prací prášek, mobil, ale i politik. Tak popisuje svoji práci jeden z nejznámějších politických marketérů v Česku, Marek Prchal. Mág sociálních sítí hnutí ANO, kterého Andrej Babiš veřejně nazývá svým guru.
před 1 týd. 25 min
Jak je možné, že dopis starosty okrajové části Prahy obsahující vulgarity označí prestižní americký magazín Foreign Policy zabývající se mezinárodními vztahy za dokument týdne?
před 2 týd. 23 min
Když jedou čeští politici na zahraniční cestu, většinou to nikoho moc nezajímá. Ale když jede šéf senátu Miloš Vystrčil na Tchaj-wan, tamní vedení tleská nadšením, Číňané mohou puknout vzteky a zbytek světa obdivně přikyvuje.
před 3 týd. 25 min
Možná jste o něm nikdy neslyšeli. Ostatně Jiří Chvojka má v popisu práce přesně tohle: zůstat v pozadí, tahat za nitky, plánovat, radit politikům a ovlivňovat, co vyjde v médiích a co si o tom máte myslet.
před 4 týd. 34 min
Vládní lídři Andrej Babiš s Janem Hamáčkem se před říjnovými krajskými volbami předhánějí, kdo slíbí víc.
před 1 měs. 21 min
Česká politika je výjimečná v tom, jak málo žen se vystřídalo ve vedoucích funkcích. Neměli jsme prezidentku ani premiérku, v čele parlamentních komor se ženy vyskytly jen ojediněle.
před 1 měs. 24 min
Petr Nečas a Bohuslav Sobotka lobbují za byznys s Čínou, Miroslav Topolánek pracuje pro miliardáře a Jiřímu Paroubkovi mizí ze sejfu miliony záhadného původu. Kariéry expremiérů nabírají po konci v politice často nečekaný směr.
před 1 měs. 23 min
Posledních pár dní si vedení téhle země ujasňovalo různé věci. Třeba jak vlastně - měsíce po startu epidemie - počítáme statistiky a jestli v téhle zemi někdo řídí chytrou karanténu.
před 1 měs. 18 min
Je tady léto, řada politiků odpočívá před začátkem nové sezony. Jen dva ministři mají pěkně na pilno a na odpočinek musí zapomenout. Zatímco Karlu Havlíčkovi se srážejí vlaky, Adamu Vojtěchovi se rozjíždí druhá vlna epidemie.
před 2 měs. 20 min