U ambonu

U ambonu

Slovo na každý den. U ambonu se střídají karmelitáni Petr Glogar a Pavel Pola, salesián Ladislav Heryán, jezuita Petr Vacík, spirituál Nepomucena Tomáš Roule a farář na Lomci Josef Prokeš.

© P. Glogar - P. Pola - L. Heryán - P. Vacík - T. Roule - J. Prokeš

Víra a duchovno Duchovno
Líbí se vám podcast U ambonu?

Epizody 130

Jako umělecké dílo i náš život je utvářen a hněten. Událostmi, situacemi, místy, které nás potkaly a pro které jsme se rozhodli. Pětiminutovka na týden od bosého karmelitána Petra Glogara.
před 1 den 6 min
Každé dílo začíná důvěrou.  Umělec, který je pověřen úkolem, leží u doutnajícího kahanu chrámu, kde je uložena Boží schrána. Volí materiál, se kterým má zkušenost, dává věcem tvar. Říká se, že tím napodobuje Hospodina Stvořitele, protože každé dílo je nov...
před 4 dny 20 min
S čím jdeme spát, s tím ráno vstáváme, říkala babička. Pětiminutovka na týden od Petra Glogara - tentokrát o nových začátcích.
před 1 týd. 6 min
Bezedně složitý obraz světa včetně jeho počátku a vývoje, jak ho předkládají vědy, budí docela jiný respekt než zdánlivě naivní vyprávění knihy Genesis staré dva a půl tisíce let. Jenže tohle vyprávění není lekce z kosmologie a sleduje docela jiné cíle ne...
před 1 týd. 15 min
O adventu tady a teď, o nečekanosti, otevřenosti a přítomnosti si společně povídali Ladislav Heryán, Pavel Pola, Jaroslava Šiktancová, Josef Prokeš, Barbora Šmejdová, Tomáš Roule, Petr Glogar a Jan Hanák. Došlo i na kapra a cukroví, otázky jim v letošním...
před 1 měs. 29 min
 Proč se vlastně Ježíš narodil? Aby nás spasil? Nemohl Hospodin odpustit lidem jen tak? Jak bych si na podobnou otázku odpověděl já? 
před 1 měs. 6 min
Kdo jsem? Kdo nejsem? Také Jan Křtitel si klad otázku kdo jsem. Jan sám sebe označuje jako hlas. Daná otázka je úzce spojena s tím kdo a jaký je můj Bůh.  Nad cestou objevování sebe a Boha se zamýšlí Pavel Pola.
před 1 měs. 8 min
Advent je doba čekání. Co máme čekat od Hospodina dnes?  Jak uzdravit nemocný svět kolem nás?  Někdy jsme jako na poušti, kde není slyšet žádného hlasu a není vidět žádného člověka, který by přinesl řešení, nebo alespoň nějakou naději. I v dnešní době je...
před 1 měs. 13 min
Robert Svatoň se zamýšlí a přináší několik myšlenek k tématu naděje. Postojem naděje může být i očekávání, které neznamená strnulost, nečinnost a otupení. 
před 1 měs. 11 min