Trailer je nový podcast v režii GoOut, který nahlíží pod pokličku současné české kultury. Taková kulturní Wikipedia, kdyby se Wikipedia pokoušela o blbý fóry. Povinnost pro všechny, kteří rádi chodí ven. Vychází každou druhou středu.

© GoOut

Umění Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Trailer?

Epizody 8

Jak dlouho trvá připravit akci, která se odehrává v pražských ulicích? V čem jsou tyto festivaly specifické a jací na ně chodí lidé? Diskutují Matěj Vlašánek, programový ředitel Signal Festivalu, a Petr Dlouhý, dramaturg literárních a divadelních scén na...
před 2 rok. 56 min
Jak se česká kytarová scéna proměnila za posledních 25 let? A existuje vůbec ještě? Kolik má Kaifosz doma kytar a proč Mejlovi vadí sóla? Rock'n'rollový díl Traileru se místy propadá v těžkotonážní verbální chaos. Přirozeně.
před 2 rok. 53 min E
Jak vypadá práce módního návrháře? Jak se rodí současné topmodelky? A je v módě důležitější umělecká, nebo řemeslná stránka? Hosty dnešního dílu jsou Antonín Soukup (LAFORMELA) a Lenka Jochová, šéfka agentury My Agency.
před 2 rok. 43 min
Chi Chi Tornado začínala jako travesti showman před 27 lety, Miss Petty Pisces je součástí nové vlny dragu, kterou zpopularizovala RuPaul’s Drag Race. Co mají společnýho? V čem se liší? A jakým předsudkům musí čelit?
před 2 rok. 1 h 1 min
Jak se daří kulturním magazínům v době internetu? Co by musel splňovat “kulturní Vogue”, aby ho lidi kupovali? A čtete si doma na záchodě? Dnes s Jardou Konášem (Headliner) a Bárou Alex Kašparovou (Artikl).
před 2 rok. 58 min E
Cloud rap není hip-hop. Hip-hop měl West Coast a East Coast, cloud rap má Web Coast. (Jakože internet. Pardon.) Hosty dnešního dílu jsou rapper Hasan z labelu Milion+ a hudební publicista Karel Veselý.
před 2 rok. 56 min E
Kdo byl prvním českým stand-up komikem? Proč mají Češi tak rádi Dylana Morana? A jaké vlastně je stát na pódiu jen s mikrofonem? Hosty dnešního dílu jsou Jára Cerman (Underground Comedy) a Dominik Heřman Lev (Na Stojáka).
před 2 rok. 55 min E
Co hraje v pražských klubech a proč? Kde se vzala současná klubová elektronika? Který samply jsou na blacklistu? A co drumbác? Hosty dnešního dílu jsou DJ Kewu a Honza Bárta, šedá eminence ze scény kolem Swimu, Lunchmeatu a NEONE.
před 2 rok. 1 h 0 min E