Nedělní výběr ze zahraničního tisku

Nedělní výběr ze zahraničního tisku

23 min, před 5 měs.

Nová americká administrativa a technologická spolupráce Evropy a Spojených států. Zadlužené africké země a bankrot. Bude zájem o Bosnu a Hercegovinu?

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Svět ve 20 minutách

Proč vlastně nejbohatší lidé světa přispívají na dobročinné účely? Na tuto otázku se na stránkách amerického magazínu Jacobin snaží odpovědět levicový novinář Luke Savage.
před 2 hod. 23 min
Americký prezident Joe Biden minulý víkend formálně uznal zabíjení stovek tisíc Arménů vojáky Osmanské říše v době první světové války za genocidu.
před 6 dní 23 min
Ruský prezident Vladimir Putin ve svém dubnovém každoročním projevu k národu nabídl řadu sociálních výhod, vychválil lékaře a vědce, kteří vyvinuli vakcínu, a slíbil, že zpřísní opatření na ochranu životního prostředí. Znělo to však jako výlet do nějaké p...
před 1 týd. 23 min
Ze všech způsobů, které si zvířata vyvinula, aby se vyhnula predátorům, je předstírání smrti jedním z nejkreativnějších. Současně je to ale i taktika nejriskantnější, píše na svém webu magazín National Geographic. Odborně se tomu říká thanatoza nebo také...
před 1 týd. 23 min
Diplomatický výbuch v česko-ruských vztazích je pro Slovensko zavazující, protože to, co se přihodilo Čechům, je, jako by se to stalo nám, píše komentátor Martin M. Šimečka pro slovenský Denník N.
před 2 týd. 23 min