Svět ve 20 minutách

Svět ve 20 minutách

Na serverech celého světa hledáme témata, která unikají českému tisku.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Svět ve 20 minutách?

Epizody 52

Z protestů v Kenoshe zatím profituje Donald Trump. Londýnská City zeje následkem pandemie prázdnotou, lidé se bojí vrátit do kanceláří.
před 1 týd. 24 min
Proč se Kreml tolik bojí Alexeje Navalného? Evropa vyhlásila nezávislost na Číně a pohár trpělivosti přetekl. Stanice Rádio Svobodná Evropa obnovila vysílání do Maďarska.
před 1 týd. 24 min
Pandemie koronaviru ohrožuje pořádání Olympijských her v Tokiu. Africký boj za demokracii. Prezidentské volby USA. Syrští uprchlíci v Turecku. Jak přestat plýtvat zdroji. 
před 6 měs. 22 min
Má svět nakročeno do dalšího ropného šoku? Jak ochránit evropská pracovní místa před novým koronavirem? Řecká vládní strana vylučuje ze svých řad extremisty.
před 6 měs. 21 min
Hospodářství USA neroste tak rychle, jak se prezident Trump chlubí. Podle analýzy bývalý bolívijský prezident Morales u říjnových voleb nepodváděl. Připravil Jakub Rerich
před 6 měs. 22 min
Afghánské ženy a dohoda mezi USA a Tálibánem. Čína nutí Ujgury k práci. Otevření vatikánských archivů a role Pia XII. za 2. světové války. Připravila Gita Zbavitelová
před 6 měs. 23 min
Šíření koronaviru je zkouška, jestli se svět dokáže spojit tváří v tvář globální krizi. Imigranti vybudovali Velkou Británii. Teď se k nim jejich potomci neznají. Tajné a svobodné hlasování ve volbách. Řecká vláda v pasti nelegální migrace. Připravil Thom...
před 6 měs. 23 min
Přinese zamýšlená dohoda Američanů s Tálibánem mír pro Afghánistán? V íránských volbách posílili konzervativci. Ruská Federální bezpečnostní služba se vymkla kontrole, říkají příbuzní údajných teroristů. Zmrazení nájmů v Berlíně se stalo terčem kritiky. A...
před 6 měs. 23 min
Proč kritici nových učebních osnov v Maďarsku mluví o návratu do časů diktatury? Na čem vázne snaha francouzské hlavy státu o bezpečnostní emancipaci Evropy? Co vadí německým podnikatelům na obchodní politice zemí střední a východní Evropy?
před 7 měs. 23 min
První vědecké studie o koronaviru. Jak nebezpeční jsou teroristé z Islámského státu. Selhání Západu při řešení krize v Libyi. Letecká doprava ohrožována změnami klimatu.
před 7 měs. 23 min