Podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Komentovaný přehled těch nejduležitějších nebo nejzajímavějších zpráv, které hýbaly světem, připravuje Jan Kordovský. Vychází každý pátek na Seznam Zprávách.

© Seznam Zprávy

Zprávy Zprávy z techniky
Líbí se vám podcast Stopáž?

Epizody 39

„Jarní tvrdý home office nebyl tou žádanou podobou. Šlo o naprostý extrém, kdy jsme byli zavření doma, unavení, bez možnosti přímého kontaktu. Podobné to bude i teď, ale trend práce na dálku to nezvrátí,“ říká analytik Dombrovský z Jobs.cz
před 3 dny 36 min
Potřebujeme víc dat. Potřebujeme vědět, kde se nákaza šíří nejvíce, třeba strukturu profesí, a tomu přizpůsobovat opatření. Podle dostupných ukazatelů ale už stejně míříme k lock downu, říká datová novinářka Kateřina Mahdalová.
před 1 týd. 25 min
Do amerických prezidentských voleb zbývá měsíc a kampaň eskaluje. „Jen velmi málo, přibližně 2 % voličů, je nerozhodnutých,“ upozorňuje amerikanista Jan Beneš v podcastu Stopáž. Co může ještě zamíchat výsledky?
před 2 týd. 34 min
Je normální, aby kancléř domlouval na Hradě soukromý obchod mezi svým přítelem a čínskou státní firmou? „Mynář dělá jen to, co mu prezident dovolí,“ říká reportér Janek Kroupa o kauze prodeje dolu.
před 3 týd. 26 min
Úřady, včetně Středočeského kraje, si neuvědomují, jaký má dopad, když vám informace odmítají vydat. Hlavně pro novináře to je signál, že něco tají, říká reportér Vojtěch Blažek v podcastu Stopáž.
před 1 měs. 26 min
V Číně české klavíry po výletu na Tchajwan nechtěli, tak je odkoupil. Karel Komárek si tento týden udělal slušné PR, když převzal zakázku firmy Petrof. Proč to dělá? Jaký je vztah mezi českými miliardáři a Čínou? Téma pro Stopáž.
před 1 měs. 18 min
Případ Peroutka, tajení hradních platů či nejmenování profesorů – kolem Miloše Zemana se táhne několik důležitých sporů, ve kterých prezident a jeho okolí v posledních týdnech u soudu narazili.
před 1 měs. 33 min
Republikánský sněm nabídl voličům značku Trump a její pokračování. Donald Trump junior by v roce 2024 mohl být hlavním kandidátem, šlo o představení celé nové politické dynastie, říká amerikanista Jan Beneš v podcastu Stopáž.
před 1 měs. 35 min
Působí špatně, když ministr zdravotnictví něco ohlásí a vzápětí nastoupí premiér, který nová opatření zkritizuje - byť se na nich předtím shodla rada, kterou on sám vede, říká reportérka Daniela Brodcová v podcastu Stopáž.
před 1 měs. 33 min
Normální reakcí na negativní průzkumy by u politika s demokratickým cítěním bylo je ignorovat, pracovat na zlepšení své kampaně a doufat, že se toho do listopadu může ještě hodně stát. Trump ale volí strategii sedmiletého dítěte.
před 2 měs. 9 min