Podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Komentovaný přehled těch nejduležitějších nebo nejzajímavějších zpráv, které hýbaly světem, připravuje Jan Kordovský. Vychází každý pátek na Seznam Zprávách.

© Seznam Zprávy

Zprávy Zprávy z techniky
Líbí se vám podcast Stopáž?

Epizody 52

Ministryně Marie Benešová je v nelichotivém postavení - ráda by dala Pavlu Zemanovi pomyslný pohlavek, na druhou stranu se chce vyvarovat toho, že by se zasadila za šlechtický rod Czerninů, říká reportér Tomáš Pergler ve Stopáži.
před 4 dny 25 min
„Vedení ústavu dostalo vakcíny. Ale nevědělo, jak je distribuovat a co s nimi dělat.“ Reportérka Seznam Zpráv popisuje pozadí kauzy přednostního očkování úředníků Státního zdravotního ústavu a jejich příbuzných.
před 1 týd. 22 min
„Je to příšerná ostuda. Washington nic takového nezažil od začátku 19. století. Na druhou stranu, jestli něco mohlo připravit půdu unylému a v dobrém slova smyslu nudnému Bidenovi, je to tohle,“ říká publicista Matěj Schneider.
před 2 týd. 36 min
Už rok připravují Seznam Zprávy kromě článků a videí i podcasty – se záběrem od anglického fotbalu přes názory po českou politiku. Který díl tvůrce nejvíc bavilo natáčet a kdy si naopak rvali vlasy? A co nám píšou fanoušci?
před 1 měs. 34 min
„Kdykoliv se politici ohlížejí na okolní země a říkají, že situace je tam taky špatná, přijde mi, že se vymlouvají jako dítě s poznámkou ze školy – že ji přece dostali i ostatní,“ říká Daniela Přádová v podcastu Stopáž.
před 1 měs. 30 min
„V Česku je obvinění soudce výjimečné. Ještě se nestalo, aby policie obvinila a zadokumentovala korupční jednání tak vysoce postaveného a zkušeného soudce, jako byl Zdeněk Sovák,“ říká reportér Vojtěch Blažek v podcastu Stopáž.
před 1 měs. 28 min
„Karla Havlíčka znám už 12 let. I v minulosti byl hyperaktivní, extrémně pracovitý, klobouk dolů. Jenže on jako desetiboj pojímá i politiku,“ říká reportér Seznam Zpráv Jiří Pšenička, který dlouhodobě sleduje systém na e-viněty.
před 1 měs. 29 min
Dokument, kterým Roman Prymula coby náměstek lobboval u WHO za soukromou firmu, není jediný škraloup známého experta. „To, že si ho teď premiér vzal k sobě jako poradce, je taktický tah,“ domnívá se reportérka Markéta Dobiášová.
před 1 měs. 26 min
Sociální sítě podporují politiku spektáklu, osobního PR a šíření nepravd, říká politoložka Kateřina Smejkalová. O pravdivosti výroků ale rozhodují laici, kontrola obsahu na sítích je nahodilá a netransparentní. Co s tím?
před 2 měs. 40 min
Horší než to, že pořád neznáme viníka otravy Bečvě, je fakt, že nás úřady v 21. století nedokázaly ochránit. Největší chyba je v informování veřejnosti, říká v podcastu Stopáž reportér Seznam Zpráv Tomáš Svoboda.
před 2 měs. 27 min