O místech blízkých i vzdálených

O místech blízkých i vzdálených

23 min, před 5 měs.

Co nového v egyptské Hurghadě; Nejstarší basketbalová tělocvična; Americký New Orleans, kde do ulic velmi pomalu vrací jazz. Moderuje Lubica Bergmanová.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Reportáže zahraničních zpravodajů

Obléknout si japonské kimono není vůbec jednoduché. Neobvyklý životní příběh jeptišky z Česka. Muž s českými kořeny žije na Havaji v koruně stromu a pozoruje z něj velryby.
před 5 měs. 22 min
V Belgii ochutnáme kyselé pivo. Ve Švýcarsku zadujeme na horský roh a ve Švédsku užasneme nad recepty „lékořicového kuchaře“. Připravila Helena Berková
před 5 měs. 23 min
Jak se Belgie vyrovnala s koloniální minulostí. V Německu začali vyrábět nerozbitné sklo. Britové zavzpomínali na básníka Dylana Thomase. Japonské umění ikebany.
před 6 měs. 23 min
Navštívíme v Káhiře slavnou kavárnu. Jak opatření proti koronaviru ukončila jednu tradici? Jaké to bylo, když slavnou bruselskou sošku "Čůrajícího chlapečka" oblékli do kostýmu z Česka. V Německu zavítáme k nejvytíženějšímu průplavu světa nebo v americkém...
před 6 měs. 23 min
V Turecku lidé znovu přicházejí na chuť tradičním sodovkám gagóz. Co se stane, když vás Japonsku kousne do hlavy lev? Česko-švýcarské houbaření. Za Johankou z Arku do francouzského města Rouen.
před 6 měs. 24 min