O místech blízkých i vzdálených

O místech blízkých i vzdálených

23 min, před 3 dny

Co nového v egyptské Hurghadě; Nejstarší basketbalová tělocvična; Americký New Orleans, kde do ulic velmi pomalu vrací jazz. Moderuje Lubica Bergmanová.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Reportáže zahraničních zpravodajů

V Belgii ochutnáme kyselé pivo. Ve Švýcarsku zadujeme na horský roh a ve Švédsku užasneme nad recepty „lékořicového kuchaře“. Připravila Helena Berková
před 1 týd. 23 min
Jak se Belgie vyrovnala s koloniální minulostí. V Německu začali vyrábět nerozbitné sklo. Britové zavzpomínali na básníka Dylana Thomase. Japonské umění ikebany.
před 2 týd. 23 min
Navštívíme v Káhiře slavnou kavárnu. Jak opatření proti koronaviru ukončila jednu tradici? Jaké to bylo, když slavnou bruselskou sošku "Čůrajícího chlapečka" oblékli do kostýmu z Česka. V Německu zavítáme k nejvytíženějšímu průplavu světa nebo v americkém...
před 3 týd. 23 min
V Turecku lidé znovu přicházejí na chuť tradičním sodovkám gagóz. Co se stane, když vás Japonsku kousne do hlavy lev? Česko-švýcarské houbaření. Za Johankou z Arku do francouzského města Rouen.
před 1 měs. 24 min
Co dokáže vyrobit z kovového šrotu synovec Andyho Warhola. Německá důchodkyně objíždí svět ve starém vojenském autě. Výstava architektury pro psy.
před 1 měs. 23 min