O místech blízkých i vzdálených. Příběhy zajímavých a výjimečných lidí

O místech blízkých i vzdálených. Příběhy zajímavých a výjimečných lidí

23 min, před 6 dní

Co dokáže vyrobit z kovového šrotu synovec Andyho Warhola. Německá důchodkyně objíždí svět ve starém vojenském autě. Výstava architektury pro psy.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Reportáže zahraničních zpravodajů

V Belgii zapíjí čokoládu pivem. Ve Švýcarsku se vydáme historickou zubačkou na vrchol hory Pilatus. Malebný skanzen v polských Karpatech. Piknik na Slovensku.
před 1 týd. 23 min
V Mexiku se osvěžíme u jezírek cenotes a ve Washingtonu se rozloučíme s českou restaurací. Létu zamáváme z levandulové plantáže v severní Anglii. Připravila Helena Berková
před 2 týd. 23 min
V anglickém Ipswichi najdete uličku Ivana Blatného. V Gdaňsku před 40 lety vzniklo muzeum nezávislého odborového svazu Solidarita. Jak vypadá přehrada na hranicích Kosova a Srbska. Čemu se věnuje bývalý německý kancléř Konrad Adenauer.
před 3 týd. 23 min
Tradiční pletený klobouk sice vyrábějí v Ekvádoru. Říká se mu ale panamák. Proč se v Kolíně nad Rýnem usadily tisíce papoušků Alexandrů velkých? Moderuje Lubica Bergmanová.
před 1 měs. 24 min
Jak chutná březové pivo a co dostanete ve Španělsku na talíři, když si objednáte Arroz negro? Kde lékař Sinuhet z románu Miky Waltariho sepisoval paměti?
před 1 měs. 23 min