Reportáže zahraničních zpravodajů

Reportáže zahraničních zpravodajů

Reportáže zahraničních zpravodajů, to jsou světové události v souvislostech tak, jak je jinde neuslyšíte.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Reportáže zahraničních zpravodajů?

Epizody 74

Obléknout si japonské kimono není vůbec jednoduché. Neobvyklý životní příběh jeptišky z Česka. Muž s českými kořeny žije na Havaji v koruně stromu a pozoruje z něj velryby.
před 10 měs. 22 min
Co nového v egyptské Hurghadě; Nejstarší basketbalová tělocvična; Americký New Orleans, kde do ulic velmi pomalu vrací jazz. Moderuje Lubica Bergmanová.
před 10 měs. 23 min
V Belgii ochutnáme kyselé pivo. Ve Švýcarsku zadujeme na horský roh a ve Švédsku užasneme nad recepty „lékořicového kuchaře“. Připravila Helena Berková
před 11 měs. 23 min
Jak se Belgie vyrovnala s koloniální minulostí. V Německu začali vyrábět nerozbitné sklo. Britové zavzpomínali na básníka Dylana Thomase. Japonské umění ikebany.
před 11 měs. 23 min
Navštívíme v Káhiře slavnou kavárnu. Jak opatření proti koronaviru ukončila jednu tradici? Jaké to bylo, když slavnou bruselskou sošku "Čůrajícího chlapečka" oblékli do kostýmu z Česka. V Německu zavítáme k nejvytíženějšímu průplavu světa nebo v americkém...
před 11 měs. 23 min
V Turecku lidé znovu přicházejí na chuť tradičním sodovkám gagóz. Co se stane, když vás Japonsku kousne do hlavy lev? Česko-švýcarské houbaření. Za Johankou z Arku do francouzského města Rouen.
před 11 měs. 24 min
Co dokáže vyrobit z kovového šrotu synovec Andyho Warhola. Německá důchodkyně objíždí svět ve starém vojenském autě. Výstava architektury pro psy.
před 1 rok. 23 min
V Belgii zapíjí čokoládu pivem. Ve Švýcarsku se vydáme historickou zubačkou na vrchol hory Pilatus. Malebný skanzen v polských Karpatech. Piknik na Slovensku.
před 1 rok. 23 min
V Mexiku se osvěžíme u jezírek cenotes a ve Washingtonu se rozloučíme s českou restaurací. Létu zamáváme z levandulové plantáže v severní Anglii. Připravila Helena Berková
před 1 rok. 23 min
V anglickém Ipswichi najdete uličku Ivana Blatného. V Gdaňsku před 40 lety vzniklo muzeum nezávislého odborového svazu Solidarita. Jak vypadá přehrada na hranicích Kosova a Srbska. Čemu se věnuje bývalý německý kancléř Konrad Adenauer.
před 1 rok. 23 min