Release Party

Release Party

Jak vznikaly desky, o kterých se mluví? Self-recenze nových děl českých hudebníků a hudebnic, jejich oblíbené tracky, zákulisní historky a pozvánky na křty. Release Party vychází s každým zajímavým albem.

© GoOut

Hudba Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Release Party?

Epizody 29

Nejsmutnější kluci z Vinohrad na druhé desce hrajou bigbít. Zakládající duo kapely Dukla (Lukáš Vydra, Josef Hradílek) mluví o depresivních vyhlídkách v osamělém velkoměstě. Kdo je to Honza? // Moderuje Dominik Zezula.
před 5 dní 50 min E
Písničkář ze Stříbrné Skalice přichází s debutovým albem, které vzdává hold starým českým autorům, americkým tradicím i rodnému Posázaví. // Moderuje Dominik Zezula.
před 1 týd. 41 min
Dlouho platilo, že jediným větším jménem jihlavskýho rapu jsou legendární Pio Squad. Debutová deska kolektivu 58G to chce změnit. Ve studiu se zastavili všichni tři členové - TK27, Humla i Doktor. // Moderuje Kewu.
před 2 měs. 31 min E
Slovenská rapperka Luisa právě vydala své zatím nejambicióznější EP. Série osmi tracků pojmenovaná Virgo vznikala doma v karanténě, což se odráží na jejím zvuku i tématech textů. // Moderuje Kewu.
před 2 měs. 25 min E
Legenda české taneční scény založila v roce 2020 vlastní label a hned první release je trefa do černýho: na Super Scratch EP spojili síly německý producent Credit 00 a losangeleský veterán Egyptian Lover. // Moderuje Kewu.
před 3 měs. 52 min E
Jeden z nejaktivnějších písničkářů české scény tentokrát vybočil ze svého tradičního folku a rozhodl se napsat rapovou desku. // Moderuje Dominik Zezula.
před 4 měs. 44 min E
Nová deska Katarzie působí na československé scéně jako zjevení: nechybí jí současná popová produkce, tradičně silné texty (tentokrát ve slovenštině, češtině i angličtině), hitové skladby ani experimentální přesah. Sama autorka přitom skládá převážně intu...
před 5 měs. 29 min
Vůbec poprvé jsme v jedné epizodě Release Party probírali rovnou dvě alba - oba jsou totiž výtvorem songwritera Tomáše Tkáče, který také založil komunitní indie label Divnosti. // Moderuje Dominik Zezula.
před 5 měs. 59 min E
Po Shimmim vydal novou desku i další zástupce slovenské scény: Pridenyyy je tak trochu enfant terrible a pořád se s někým hádá, ale zároveň už ve dvaceti letech stihl nahrát masivní hit, stát se chodící rapovou encyklopedií a nahrát klipy skoro ke všem tr...
před 6 měs. 57 min E
Dominik Čech aka Domo momentálně žije v Japonsku, kde taky nahrával svoje druhý EP. Rozhovor jsme proto museli dělat přes Facetime a je to trochu punk, což ale pro rappera, kterej vydává na Die Mannschaft, není rozhodně nic novýho. // Moderuje Kewu.
před 6 měs. 42 min E