Release Party

Release Party

Jak vznikaly desky, o kterých se mluví? Self-recenze nových děl českých hudebníků a hudebnic, jejich oblíbené tracky, zákulisní historky a pozvánky na křty. Release Party vychází s každým zajímavým albem.

© GoOut

Hudba Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Release Party?

Epizody 34

Pozvání do další Release Party přijal Tomáš Havlen, producent, skladatel a polovina pražského alt-popového dua post-hudba. Nové album Svět na konci roku nula vznikalo v pandemických kulisách, je ale opravdu tak bezvýchodné, jak se na první pohled může zdá...
před 2 týd. 46 min
"Debutové album vydám, až budu slavná," říká ANNABELLE, jedna z největších nadějí českého (alternativního) popu. Její nový singl MEDICINE čerpá inspiraci z trapu i midwest emo kytar, daří se mu spojovat nálady a doprovází ho i velkolepý klip. // Moderuje...
před 3 týd. 42 min
Málokterý umělec na české nezávislé scéně o své tvorbě přemýšlí do takových detailů jako Oliver Torr, producent, songwriter a nově i zpěvák, který na svém debutu Fragility of Context používá konceptuální mix, inspiruje se velikány americké avantgardy 20....
před 1 měs. 43 min
Mladá zpěvačka a songwriterka Tea Sofia (ano, je to její skutečné jméno) cílí s debutovou deskou Stani... kam vlastně? Na český trh? Zahraniční? Říká se o ní, že je velkou popovou nadějí, ale hraje vůbec pop? // Moderuje Kewu.
před 4 měs. 29 min
Kultovní kapela Květy se vrací s novou nahrávkou po třech letech. V čem je jiná než ty předchozí a jak kapelník Martin Kyšperský přišel na texty o kuchyňských robotech, Danovi Nekonečném a polykání polystyrenu? // Moderuje Dominik Zezula.
před 5 měs. 49 min
Nejsmutnější kluci z Vinohrad na druhé desce hrajou bigbít. Zakládající duo kapely Dukla (Lukáš Vydra, Josef Hradílek) mluví o depresivních vyhlídkách v osamělém velkoměstě. Kdo je to Honza? // Moderuje Dominik Zezula.
před 6 měs. 50 min E
Písničkář ze Stříbrné Skalice přichází s debutovým albem, které vzdává hold starým českým autorům, americkým tradicím i rodnému Posázaví. // Moderuje Dominik Zezula.
před 6 měs. 41 min
Dlouho platilo, že jediným větším jménem jihlavskýho rapu jsou legendární Pio Squad. Debutová deska kolektivu 58G to chce změnit. Ve studiu se zastavili všichni tři členové - TK27, Humla i Doktor. // Moderuje Kewu.
před 8 měs. 31 min E
Slovenská rapperka Luisa právě vydala své zatím nejambicióznější EP. Série osmi tracků pojmenovaná Virgo vznikala doma v karanténě, což se odráží na jejím zvuku i tématech textů. // Moderuje Kewu.
před 8 měs. 25 min E
Legenda české taneční scény založila v roce 2020 vlastní label a hned první release je trefa do černýho: na Super Scratch EP spojili síly německý producent Credit 00 a losangeleský veterán Egyptian Lover. // Moderuje Kewu.
před 9 měs. 52 min E