Reflexe: Film!

Reflexe: Film!

Recenze filmů a klíčová témata současné kinematografie v diskusi. Reflexe filmového dění přinášejí Pavel Sladký a Šárka Gmiterková.

© Český rozhlas

Umění
Líbí se vám podcast Reflexe: Film!?

Epizody 50

Dánský střihač Niels Pagh Andersen má za sebou hollywoodské produkce, ale v teď dělá především dokumentární filmy. S režisérem Joshuou Oppenheimerem například připravil dechberoucí filmy Způsob zabíjení a Podoba ticha.
před 10 měs. 44 min
Animáky, dokumenty, hrané filmy, reality show. Filmové Reflexe nabízejí pandemický výběr – průlet tím nejlepším, co můžete vidět online. Se zaměřením na novinky a mnohá díla navíc zdarma.
před 10 měs. 44 min
Přinášíme exkluzivní interview s americkou nezávislou režisérkou Kelly Reichardt o autenticitě westernu, o přátelství i úsporném filmařském stylu.
před 10 měs. 15 min
Téma Blízkého východu je v posledních letech ve filmu časté, někdo by jistě řekl až příliš časté. Válka v Sýrii a ruiny Aleppa se staly symbolem krize, filmaři hojně tematizují otázky tamní chudoby a vzestupu Islámského státu.
před 10 měs. 44 min
Debata o festivalu, který má nového programového ředitele Carla Chatriana v čele, novou soutěžní sekci Encounters a vítězný íránský film o trestu smrti.
před 10 měs. 44 min
Biografický snímek Judy vypráví příběh legendární hvězdy klasického Hollywoodu, americké herečky a zpěvačky Judy Garlandové, tu herecky ztvárnila Renée Zellwegerová.
před 10 měs. 43 min
Dokumentární projekt Barbory Chalupové a Víta Klusáka V síti otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dět...
před 10 měs. 22 min
Tříoscarové válečné drama 1917 je technologicky výstavní projekt, který ale nedokáže jít do houbky a být pro diváky skutečně podnětný.
před 11 měs. 39 min
Finský režisér a scenárista s Jukka-Pekka Valkeapää je autorem snímků Cizinec a Uprchlíci. Tentokrát – s českým tvůrčím přispěním – natočil příběh o ztrátě, lásce a setkání v BDSM salonu.
před 11 měs. 12 min
Andrea Prenghyová, ředitelka projektu dok.incubator, se ohlíží za letošním festivalem Sundance. Tři filmy, které před svým dokončením prošly jejím intenzivním půlročním workshopem, se letos festivalu zúčastnily.
před 11 měs. 15 min