Reflexe: Film!

Reflexe: Film!

Recenze filmů a klíčová témata současné kinematografie v diskusi. Reflexe filmového dění přinášejí Pavel Sladký a Šárka Gmiterková.

© Český rozhlas

Umění
Líbí se vám podcast Reflexe: Film!?

Epizody 55

Dánský střihač Niels Pagh Andersen má za sebou hollywoodské produkce, ale v teď dělá především dokumentární filmy. S režisérem Joshuou Oppenheimerem například připravil dechberoucí filmy Způsob zabíjení a Podoba ticha.
před 1 rok. 44 min
Animáky, dokumenty, hrané filmy, reality show. Filmové Reflexe nabízejí pandemický výběr – průlet tím nejlepším, co můžete vidět online. Se zaměřením na novinky a mnohá díla navíc zdarma.
před 1 rok. 44 min
Přinášíme exkluzivní interview s americkou nezávislou režisérkou Kelly Reichardt o autenticitě westernu, o přátelství i úsporném filmařském stylu.
před 1 rok. 15 min
Téma Blízkého východu je v posledních letech ve filmu časté, někdo by jistě řekl až příliš časté. Válka v Sýrii a ruiny Aleppa se staly symbolem krize, filmaři hojně tematizují otázky tamní chudoby a vzestupu Islámského státu.
před 1 rok. 44 min
Debata o festivalu, který má nového programového ředitele Carla Chatriana v čele, novou soutěžní sekci Encounters a vítězný íránský film o trestu smrti.
před 1 rok. 44 min
Biografický snímek Judy vypráví příběh legendární hvězdy klasického Hollywoodu, americké herečky a zpěvačky Judy Garlandové, tu herecky ztvárnila Renée Zellwegerová.
před 1 rok. 43 min
Dokumentární projekt Barbory Chalupové a Víta Klusáka V síti otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dět...
před 1 rok. 22 min
Tříoscarové válečné drama 1917 je technologicky výstavní projekt, který ale nedokáže jít do houbky a být pro diváky skutečně podnětný.
před 1 rok. 39 min
Finský režisér a scenárista s Jukka-Pekka Valkeapää je autorem snímků Cizinec a Uprchlíci. Tentokrát – s českým tvůrčím přispěním – natočil příběh o ztrátě, lásce a setkání v BDSM salonu.
před 1 rok. 12 min
Andrea Prenghyová, ředitelka projektu dok.incubator, se ohlíží za letošním festivalem Sundance. Tři filmy, které před svým dokončením prošly jejím intenzivním půlročním workshopem, se letos festivalu zúčastnily.
před 1 rok. 15 min