Rozhovory s českými podnikateli a manažery. Nechte se inspirovat úspěšnými lidmi z byznysu.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Řečí peněz?

Epizody 78

Firmy řeší krizový management, který jim má pomoct. Host: Zdeněk Šmejkal z investiční společnosti M.L. Moran, jeden z nejúspěšnějších krizových manažerů v Česku.
před 5 dní 25 min
Pandemie zmrazila celý svět, stejně tak i Česko. Vyčkávají firmy i lidé na trhu práce, říká headhunter Andrea Colantoni: „Je spousta lidí, kteří teď nechtějí uvažovat o nové práci a raději sedí doma na kurzerbeitu. Mluvím pravidelně s lidmi, kteří mi říka...
před 1 týd. 25 min
Co můžeme čekat o tuzemských bankovních domů, to prozradí Jan Sadil, člen představenstva a vrchní ředitel pro oblast retail ČSOB.
před 2 týd. 26 min
Host magazínu Řečí peněz založil před patnácti lety skupinu Bohemia Energy. Dodnes ji Jiří Písařík vlastní a řídí společně se svou ženou. Jeho skupina je největším český alternativním dodavatelem energií, když má přes 1,2 milionu zákazníků. Moderuje Petr...
před 3 týd. 25 min
Zdeněk Sobotka je zakladatel společnosti Solek Group, která je jedním z největších českých stavitelů a provozovatelů fotovoltaických elektráren. Její klíčový trh je v Chile, ale pomalu se vrací i na evropské trhy, kde čeká růst hlavně v jižních zemích Evr...
před 1 měs. 25 min
Společnost Connect Art provozuje největší zákaznické centrum v Česku. Její operátoři pracují v této době i pro vládu. Jak koronavirus proměnil práci callcentra? Na to odpoví generální řeďitel Connect Artu Petr Studnička.
před 1 měs. 25 min
Jak jeho byznys mění rozmach práce z domova? V létě dokázali realizovat fúzi 30 firem z IT sektoru a Solitea Holding se tak stal významnou programátorskou společností.
před 1 měs. 25 min
Jejího majitele a zakladatele Ladislava Blažka se moderátor Robert Břešťan ptal, jaké mají šance, že současnou krizi zvládnou a proč oděvní průmysl zasáhla tak výrazně?
před 1 měs. 25 min
Michal Stiborek druhým rokem šéfuje nejprestižnějšímu zdravotnickému zařízení v zemi – Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). „Hlavní rozdíl mezi námi a ostatními zdravotnickými zařízeními je v tom, že naši pacienti jsou nejvíc nemocní lidé....
před 2 měs. 25 min
Z pozice předního manažera skupiny ČEZ odešel do potravinářského segmentu. Martin Pacovský zachránil výrobu piva ve Znojmě a v Jarošově a jeho skupina Gourmet Invest nabízí investice do minipivovarů. Moderuje Robert Břešťan.
před 2 měs. 26 min