Radioporadna

Radioporadna

Do rozhlasové poradny zveme hosty z nejrůznějších oborů.

© Český rozhlas

Zdraví a fitness
Líbí se vám podcast Radioporadna?

Epizody 114

Módní trendy pozdního léta a podzimu přinesou všechny odstíny hnědé. A to od barvy bílé kávy až po hořkou čokoládu. Komu nesluší hnědá, může vyzkoušet fuchsiovou v různých odstínech růžové. V módě je stále puntík.
před 7 měs. 13 min
Vaření tradičních receptů, ale bez zbytečného tuku nebo velkého množství mouky. To je koníček Taťány Řehákové z České Třebové. Mezi jejími favority jsou teď mořské ryby z kvalitních chovů. Ale protože momentálně na českých zahradách kraluje cuketa, nabídl...
před 7 měs. 14 min
Saunování v klasické finské sauně je pro posílení imunity velmi dobré, ale někomu se může zdát příliš nudné. Češi mají rádi zpestření. Proto se u nás stále více rozmáhají saunové rituály, které provádí saunér nebo dokonce saunový mistr.
před 7 měs. 13 min
Dopravní fakulta Jana Pernera patří v Pardubicích k těm dobře zavedeným. Vznikla už v roce 1993. Studium je rozdělené na programy, ty se rozdělují na specializace a obory. Nově se otevírá Technika, technologie a řízení letecké dopravy, další je Logistika.
před 8 měs. 12 min
Většina lidí mírně ucpaný nos neřeší. Nejde mi dýchat nosem? Tak dýchám pusou. Je to ale chyba. Vyšetření na otorinolaryngologii  umí v dnešní době šetrně odhalit všechno, co brání průchodu vzduchu do nosu.
před 8 měs. 13 min
Projekt Jedu s dobou učí seniory zvládat krizové momenty za volantem auta. Projekt je určený pro lidi od šedesáti pěti let a úspěšně se rozvíjí už třetím rokem.
před 8 měs. 15 min
Návštěvnost v Krkonoších láme rekordy. Krkonošský národní park je pátým nejzatíženějším národním parkem na světě.
před 8 měs. 14 min
Už v sobotu 15. srpna ožije dostihové závodiště v Pardubicích dalším ročníkem Friends festu, tedy přátelského festivalu plného Ameriky.
před 8 měs. 6 min
Zlato je v současnosti nejdražší v dějinách. Prodává se přibližně za 2 000 dolarů za unci, což je historický rekord. Proč tomu tak je? O vysvětlení jsme požádali  předsedu představenstva společnosti Zlaťáky Lukáše Jankovského.
před 8 měs. 13 min
Srpnové louky jsou plné tzv. ženských bylin. Ale jen bylinky na ženská onemocnění nestačí. Podstatnou roli hraje i psychika.
před 8 měs. 15 min