Kontaktní pořad Českého rozhlasu Plus, na kterém se můžete podílet i vy!

© Český rozhlas

Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Radiofórum?

Epizody 51

Od úterka 10. března jsou zavřené všechny základní, střední, vyšší i vysoké školy. Opatření bude podle ministerstva zdravotnictví platit minimálně do konce března.
před 1 rok. 25 min
Ve středu to bude 35 let od zvolení Michaila Gorbačova generálním tajemníkem ÚV KSSS. A 15. března to bude už 30 let od chvíle, kdy se stal Gorbačov prvním prezidentem Sovětského svazu.
před 1 rok. 26 min
Za týrání zvířat bude nově zřejmě hrozit šest let vězení. Rozhodla o tom v úterý sněmovna, když schválila senátní úpravy trestního zákoníku – teď už zbývá, aby novelu podepsal prezident Miloš Zeman.
před 1 rok. 26 min
Už od 1. září 2017 platí zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic (250 metrů) a silnic I. tříd (50 metrů). Provozovatelé je měli odstranit do konce srpna 2017.
před 1 rok. 26 min
Turecké vzdušné síly v úterý na severozápadě Sýrie sestřelily vojenský letoun L-39 syrských vládních jednotek, který byl vyroben v Česku. S odvoláním na turecké ministerstvo obrany o tom informovala agentura AFP.
před 1 rok. 26 min
Kvůli šíření koronaviru rozhodla Bezpečnostní rada státu zastavit na 14 dní lety z Jižní Koreje a severní Itálie. Univerzity v Praze a Brně ruší výuku.
před 1 rok. 26 min
Parlamentní volby na Slovensku vyhrálo hnutí OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO).
před 1 rok. 26 min
Zákaz klecových chovů slepic projednaly dva sněmovní výbory. Zatímco výbor pro životní prostředí je pro zákaz, zemědělský naopak proti. V obou výborech hlasovali proti zákazu poslanci hnutí ANO. 
před 1 rok. 26 min
Česká republika výrazně zaostává v udržitelnosti veřejných financí. Uvádí to pravidelná analýza hospodářské a sociální situace v zemích společenství, kterou vydává Evropská komise.
před 1 rok. 25 min
„Nedoporučujeme občanům, aby cestovali do Lombardie a Benátska. Naši občané by měli zvážit, jestli mají cestovat do zahraničí,“ uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) po úterním mimořádném jednání Bezpečnostní rady státu.
před 1 rok. 26 min