Polovina manga zajistí klidné spaní, působí také proti infekcím a nachlazení

Polovina manga zajistí klidné spaní, působí také proti infekcím a nachlazení

1 min, před 2 dny

Mango je ve své domovině v Indii a jihovýchodní Asii považováno za posvátnou plodinu. Symbolizuje lásku, přátelství a plodnost. Buddhisté si jej také velmi váží, protože pod mangovníkem prý často meditoval Buddha.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Přírodní lékárna

Obyvatelé severního Pákistánu kolem pohoří Karákóram se dožívají vysokého věku. O jejich dlouhověkosti putovaly do Evropy zprávy již ve 30. letech od Roberta McCarrisona, který pozoroval, jak se tito lidé v téměř dokonalém zdraví dožívali i více než 135 l...
před 2 týd. 3 min
Vynikající letní ovoce je skutečným dárcem životní síly a energie. Již ve středověké Evropě se jahody používaly k lékařským účelům. Staří Římané věřili, že zmírňují projevy melancholie, splínu, mdlob, veškerých zánětů, horečky, krčních infekcí, léčí ledvi...
před 1 měs. 5 min
Batáty jsou možná vůbec první potravinou, se kterou se lidstvo setkalo. Jejich pozůstatky staré 10 tisíc let byly nalezeny v jeskyních v Peru. Do Evropy batáty přivezl Kryštof Kolumbus již při návratu z první výpravy do Nového světa.
před 1 měs. 5 min
Lidé banány prostě milují. Jíme je, když máme hlad a do oběda či večeře je daleko, když máme chuť na něco sladkého, když jsme vyčerpaní, když jdeme sportovat, když potřebujeme něco praktického s sebou k snědku. Je to vskutku geniální přírodní konzerva.
před 1 měs. 5 min
Obliba mátového čaje a mátových lístků na kulinářských kreacích spadá již do doby dávno minulé. Lístky máty byly nalezeny i v egyptských pyramidách. Moderní věda potvrdila, že rostlina prospívá zdraví a pomáhá při řadě potíží.
před 2 měs. 5 min