Právo v kostce

Právo v kostce

Podcast by SEDLAKOVA LEGAL

© SEDLAKOVA LEGAL

Business
Líbí se vám podcast Právo v kostce?

Epizody 12

S daňovou kanceláří Moneus o jejich zapojení do #pravovrousce, o tom že není špatné se nad věcmi zamyslet a o pomoci lidem v daňových otázkách :) Děkujeme Ondřeji Málkovi, za pomoc i za rozhovor!
před 1 rok. 11 min
Firem, které vymyslí něco, o čem do té doby ostatní tvrdí, že to “nejde” není moc. SUPERNOVA mezi ně rozhodně patří. S Oskarem Kořistkou o jejich firmě, o startupové scéně a investorech v době koronavirové :)
před 1 rok. 12 min
V dnešním podcastu Vám představíme Petra Chaloupku a Ivetu Woffovou ze softwarové společnosti GreyCortex. GreyCortex vyvinul řešení Mendel, které pomáhá uživatelům zajistit ochranu počítačových sítí před vnějšími i vnitřními hrozbami. S Petrem a Ivetou js...
před 1 rok. 22 min
Dana Havlíčková Lišková, Jednatelka Muj Personalista s.r.o. Více než 16 let působí v oblasti HR managementu, prvních 10 let ve velkých mezinárodních korporacích na pozicích HR Business Partner a HR Manager. Posledních 6 let působí jako Interim HR manager...
před 1 rok. 25 min
Almar has over 20 years experience in crisis management and transformation projects in various industries such as IT, Aviation, Retail, Wholesale, Risk management and Food manufacturing to name a few. He started his career as a CEO of larger companies, f...
před 1 rok. 27 min
Nájemní a podnájemní smlouvy. Na co si dát jako pronajímatel a jako nájemce pozor. Jaká ujednání jsou zakázaná a jaká naopak doporučujeme do smluv dát? O tom všem s Mgr. Terezou Drastichovou.
před 1 rok. 20 min
Co je to AI? Proč se snažíme ji definovat a jaké jsou momentálně největší právní výzvy spojené s autonomními systémy? Může být umělá inteligence odpovědná za škodu? Více na toto téma s Pavlem Čechem.
před 1 rok. 20 min
I u Vás je homeoffice jen o ústní dohodě mezi Vámi a zaměstnancem? Proč je lepší mít homeoffice upraven písemně, co hrozí když to písemně neudělám a jak mi správná dokumentace může opravdu ušetřit náklady? Mgr. David Šupej
před 1 rok. 12 min
Praktický průvodce základními informacemi o eneschopenkách z pohledu zaměstnance i zaměstnavatele. Přinese nový systém zjednodušení :)? Na toto téma M. Zemanová ze SEDLAKOVA LEGAL.
před 1 rok. 8 min
O tom, jak si zjednodušit práci se zaměstnaneckými osobními údaji, kde dělají společnosti nejčastěji chyby a jaký je Romanův střízlivý pohled na některé "kontroverzní" údaje jako jsou například GPS souřadnice nebo na jiné monitorování zaměstnanců.
před 2 rok. 21 min