KosmoPodcast #12

KosmoPodcast #12

6 min, před 1 měs.

Krom letu Starship SN-8 se budeme věnovat také přípravám na start malé společnosti Astra, která se svou raketou Rocket 3.2 chce poprvé úspěšně dosáhnout oběžné dráhy. V čem je tato raketa zajímavá a jaké přednosti nabídne firma oproti konkurenci?

© Kosmonautix

Další epizody podcastu Pokec s Kosmonautixem

Dnes se budeme věnovat novinkám na základně Boca Chica, kde SpaceX připravuje na let Starship SN-9 a provádí celou řadu dalších zajímavých činností.
před 1 den 4 min
Loď Orion prodělala důležitý milník! Přesouvá se z budovy, kde byla dokončována, do budovy, kde podstoupí předstartovní přípravy. Důležitý milník programu Artemis je tématem KosmoPodcast.
před 1 týd. 4 min
Tak trochu experiment i pro samotnou agenturu NASA je nový program Pioneers pro nízkonákladové mise, které mají odpovídat na podstatné otázky vesmíru. Dá se dělat velká věda za málo peněz?
před 2 týd. 4 min
Dnes se s podcastem vypravíme na Jupiter, kde americká sonda Juno rozluštila jednu čtvrt století starou záhadu.
před 3 týd. 4 min
Stošestatřicátý díl seriálu, který každý měsíc mapuje to nejzajímavější, co se událo v kosmonautice.  Obsah dílu: 0:00 - Představení témat 1:44 - Návrat vzorků sondy Chang'e 5 5:58 - Návrat vzorků sondy Hayabusa 2 8:37 - Start zásobovací mise CRS-21 12:32...
před 3 týd. 35 min