Reportáže zahraničních zpravodajů - O místech blízkých i vzdálených. Příběhy zajímavých a výjimečných lidí
Podcasty Plus

Reportáže zahraničních zpravodajů - O místech blízkých i vzdálených. Příběhy zajímavých a výjimečných lidí

23 min, před 6 dní

Co dokáže vyrobit z kovového šrotu synovec Andyho Warhola. Německá důchodkyně objíždí svět ve starém vojenském autě. Výstava architektury pro psy.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Plus

Je dvojnásobným držitelem prestižního Českého lva a několikrát byl na tuto cenu ještě nominován. Co přesně dělá filmový zvukař a je to vůbec umění? Moderuje Ondřej Kepka.
před 6 hod. 22 min
Přenesme se v mysli do dnů na přelom října a listopadu 1918. Vznik samostatného Československa znamená skutečné naplnění národních ambicí podstatné části obyvatel nového státu, ale zdaleka ne všech.
před 10 hod. 25 min
Tradiční zemědělci od chovu zvířat postupně upouštějí. Živočišná produkce je náročná a drahá. Pro ekofarmáře je ale dobytek nezbytnou součástí zemědělské aktivity, protože hnůj vrací do půdy živiny. A když se hospodaří správně, tak se to i vyplácí. Moderu...
před 11 hod. 23 min
Jubilejní 30. ročník knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě se kvůli protikovidovým opatřením nekoná. Alternativou je speciální kniha Země skrytých úsměvů, jejíž pestrost má připomínat pestrost veletrhu. A na řadu přijde i pravidelná soutěž. Moderuje Karolí...
před 12 hod. 23 min
Nová kniha o osudech žen, které se po nespravedlivých soudech ocitly v drsných podmínkách sovětských gulagů. Kdo byli takzvaní bulharští Češi? Moderuje Ilona Zasidkovyčova.
před 13 hod. 23 min