Archiv Plus - Několik vět. Prohlášení, které v létě 1989 posunulo dějiny
Podcasty Plus

Archiv Plus - Několik vět. Prohlášení, které v létě 1989 posunulo dějiny

23 min, před 3 dny

REPRÍZA | Byl to text sotva na stránku, přesně 458 slov. Přesto provolání Několik vět, zveřejněné 29. června 1989 ve vysílání Svobodné Evropy, nemalou měrou přispělo k pádu komunistického režimu v Československu. Přesně před 31 lety na prohlášení reagoval v Rudém právu proslulý článek Kdo seje vítr.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Plus

Kvůli komunisty vyvolanému konfliktu na Korejském poloostrově se svět v létě 1950 ocitl na pokraji jaderné války.
před 6 hod. 23 min
Společnost OKD přerušuje těžbu ve všech dolech na Karvinsku, důvodem je šíření koronaviru mezi zaměstnanci. Nechal stát sever Moravy a Slezsko, kde je dnes lokální ohnisko, na holičkách? A funguje v regionu správně chytrá karanténa?
před 7 hod. 26 min
Odejde europoslankyně Radka Maxová z hnutí ANO? Co jí vadí a proč měla při hlasování v Evropském parlamentu (EP) jiný názor než její straničtí kolegové?
před 8 hod. 25 min
Heslo Black Lives Matter (Na životech černochů záleží) je podle prezidenta rasistické. Alespoň to řekl při návštěvě v rezidenci amerického velvyslance u příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti Spojených států. Dodal, že totiž záleží na všech život...
před 8 hod. 12 min
Vláda uvažuje o prodloužení programu Antivirus. Model, ve kterém stát přispívá firmám na mzdy, platí zatím do srpna. A ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) už chystá i další opatření proti růstu nezaměstnanosti. Může si to ale státní rozpočet dovolit?
před 11 hod. 22 min