Aktuální dění v širších souvislostech. Domácí i světové události. Rozhovory, komentáře, reportáže, diskuse.

© Český rozhlas

Státní správa
Líbí se vám podcast Plus?

Epizody 5272

Konflikt strnulé totalitní sterility a svobodomyslné jazzové hudby je velmi dobře zachycen v beletristických knihách spisovatele Josefa Škvoreckého. Zbabělci, Bassaxofon, Sedmiramenný svícen, Prima sezóna i některá jeho další díla přibližují velmi plastic...
před 5 měs. 54 min
Po atentátu na Reinharda Heydricha se středočeská obec Lidice ocitla v hledáčku nacistů. Její obyvatelé údajně pomáhali atentátníkům, a tak se okupanti rozhodli k exemplárnímu „trestu“. Srovnat obec ze zemí a její obyvatele zlikvidovat.
před 5 měs. 25 min
Připomínáme si Den vítězství, při té příležitosti se podíváme na reflexi druhé světové války v československé a české literatuře od roku 1945. Recenzní část nás tentokrát zavede mezi postavy v totalitních režimech, mimo jiné se podíváme například na novin...
před 5 měs. 23 min
  Navštíví ale také originální písničkářku, která je původem Rusínka a představí předsedkyni Asociace Ukrajinistů v Praze.  Připravila Tajana Mančalová, moderuje Tomáš Pilát.
před 5 měs. 23 min
Ne, ještě není konec. Každý týden to vypadá, že hranice možného už u nás není jak posunout, ale každý další týden pak tyto naděje usvědčuje z nebetyčné naivity.
před 5 měs. 4 min
Pracoval ale pro většinu světových počítačových gigantů. Za svůj výzkum už dostal vědeckou cenu Neuron. Na to, jak bude vypadat internet a sociální sítě za 20let, se ptala Markéta Ševčíková.
před 5 měs. 23 min
Proč vlastně nejbohatší lidé světa přispívají na dobročinné účely? Na tuto otázku se na stránkách amerického magazínu Jacobin snaží odpovědět levicový novinář Luke Savage.
před 5 měs. 23 min
Končí 6. června. Autorka pořadu Kultura PLUS Michaela Vetešková se proto zajímala o to, zda je šance, že bude ještě jednou prodloužena a pokud ano, za jakých podmínek. V magazínu zazní i reportáž z výstavy malířky Toyen ve Valdštejnské jízdárně Pražského...
před 5 měs. 25 min