Aktuální dění v širších souvislostech. Domácí i světové události. Rozhovory, komentáře, reportáže, diskuse.

© Český rozhlas

Státní správa
Líbí se vám podcast Plus?

Epizody 5268

  Navštíví ale také originální písničkářku, která je původem Rusínka a představí předsedkyni Asociace Ukrajinistů v Praze.  Připravila Tajana Mančalová, moderuje Tomáš Pilát.
před 1 hod. 23 min
Ne, ještě není konec. Každý týden to vypadá, že hranice možného už u nás není jak posunout, ale každý další týden pak tyto naděje usvědčuje z nebetyčné naivity.
před 2 hod. 4 min
Pracoval ale pro většinu světových počítačových gigantů. Za svůj výzkum už dostal vědeckou cenu Neuron. Na to, jak bude vypadat internet a sociální sítě za 20let, se ptala Markéta Ševčíková.
před 2 hod. 23 min
Proč vlastně nejbohatší lidé světa přispívají na dobročinné účely? Na tuto otázku se na stránkách amerického magazínu Jacobin snaží odpovědět levicový novinář Luke Savage.
před 3 hod. 23 min
Končí 6. června. Autorka pořadu Kultura PLUS Michaela Vetešková se proto zajímala o to, zda je šance, že bude ještě jednou prodloužena a pokud ano, za jakých podmínek. V magazínu zazní i reportáž z výstavy malířky Toyen ve Valdštejnské jízdárně Pražského...
před 3 hod. 25 min
Historik Ivo Cerman si myslí, že žádná pandemie nikdy společnost neposílila, ale naopak. „A šance současných komplexních společností vyrovnat se do budoucna s krizemi se zhoršuje. Je to velký skok zpět a velký tlak na jakési zprimitivnění veřejného života...
před 5 hod. 23 min
V Británii, Spojených státech a Švédsku veřejnost sdílela s vědci údaje o svém covidu. U žen, které braly probiotika, omega-3 mastné kyseliny, multivitamíny nebo samotný vitamín D, zaslaná data ukázala menší riziko covidu. Vědci ale upozorňují, že jiné ne...
před 5 hod. 25 min
Rozebere obvinění Evropské komise, podle kterého firma Apple zneužívá dominantní postavení. A připomene jednu zajímavou sázku z historie počítačů. S redaktorem pro vědu Deníku N Petrem Koubským o tom všem mluvil šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.
před 6 hod. 23 min