To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

© Český rozhlas

Státní správa
Líbí se vám podcast Ostrava?

Epizody 1098

Výuku na druhém stupni základních škol obnoví od pondělí i Moravskoslezský kraj. Stejně jako u prvního stupně bude v rotačním režimu. Děti čeká i pravidelné testování. Ředitelé proto teď musí vše na jejich návrat připravit.
před 4 měs. 1 min
Začínají jarní práce na zahrádkách, na polích, někdo vyklízí půdu nebo sklep po zimě, a právě tam všude se dají třeba zbraně a výbušniny. Co s tím dělat, komu volat?
před 4 měs. 5 min
Turisté v Ostravici přijdou o desítky míst k parkování. Lesy České republiky totiž rozhodly, že v létě uzavřou pro auta pozemek u transformátoru u turistické stezky na Lysou horu. Potvrdila to mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
před 4 měs. 0 min
Judo je sport pro lidi v každém věku, tvrdí naši hosté. I když je od sebe dělí dvě generace, na tatami trénují pravidelně. První Judo club Baník Ostrava, který si připomíná 70. výročí od svého založení, představí jeden z jeho nejstarších členů Jiří Černot...
před 4 měs. 20 min
Organizátoři Zlaté tretry měli s uspořádáním jubilejního 60. ročníku atletického mítinku spoustu starostí. Podařilo se jim ale získat výjimku z protikoronavirovách opatření, a tradiční akce v Ostravě tak 19. května bude. A nakonec i s diváky v hledišti.
před 4 měs. 1 min
Obce dál počítají ztráty způsobené koronavirovou pandemií. Týká se to například výdajů na ochranné pomůcky, ale také třeba slev na nájemném pro podnikatele.  I když mnozí starostové potvrzují, že situace není nakonec tak špatná, jak se čekalo, udržení roz...
před 4 měs. 1 min
Středisko volného času v Budišově nad Budišovkou připravilo pro děti zajímavé dobrodružství. S dotační podporou totiž vymyslelo questing neboli pátračku v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie.
před 4 měs. 11 min
Na nečekané potíže narazili inspektoři životního prostředí v Třineckých železárnách. Při plánovaném měření emisí objevili na komíně koksárenské baterie hnízdo vrány šedé, která si vybírá vysoko položená místa, většinou ale v korunách stromů. Jak potvrdila...
před 4 měs. 0 min
Tentokrát se zaměříme na ryze mužské téma. Chirurgické endoskopické řešení adenomu neboli zvětšené prostaty. Jedním z odborných lékařů, kteří se tomuto zdravotnímu problému věnují v našem regionu, je Roman Staněk, primář urologického oddělení Slezské nemo...
před 4 měs. 31 min
Velmi nepovedenou sezonu zažívají fotbalisté Opavy. V první lize jsou poslední a vypadá to, že záchrana je takřka nereálná. Představenstvo fotbalového klubu proto sáhlo k razantním krokům. Odvolalo sportovního manažera i výkonného ředitele.
před 4 měs. 1 min