Online Plus

Online Plus

Co se děje ve světě nových médií, vysvětlují odborníci ze světa IT, fanoušci internetu a pionýři mobilních aplikací.

© Český rozhlas

Technologie
Líbí se vám podcast Online Plus?

Epizody 91

Na Sibiři se těží kryptoměny. Konkurenti společnosti Whatsapp hlásí příliv nových uživatelů. Aktuální situace sociální sítě Parler. Připravil a moderuje David Slížek.
před 2 dny 22 min
V České republice začíná fungovat bankovní identita. To jsou některá z témat magazínu  Online Plus, který přináší novinky ze světa nových médií. K poslechu zve autor pořadu David Slížek, šéfredaktor serveru Lupa.cz.
před 1 týd. 24 min
Připomene, že se musí registrovat drony. Mohou být satelity ze dřeva, a proč se roboti učí tančit? Moderuje šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek
před 2 týd. 23 min
Jaké podmínky musí korporace dodržet, když chtějí koupit menší firmu. Kdy nás čeká doručování zásilek pomocí dronů. A jak daleko je Apple s přípravou vlastního automobilu.
před 3 týd. 22 min
Útok hackerů na americké vládní úřady. Vyhledavač Seznam.cz začal upozorňovat na dezinformační weby. Jaká data sbírají mobilní aplikace o svých uživatelích? Povídky pro Český rozhlas napsala umělá inteligence. Připravil a moderuje David Slížek.
před 4 týd. 23 min
Může další žaloba ohrozit obří firmu jakou je Facebook? Kdy se dočkáme zákonů v digitální podobě? S jakými problémy se i dnes potýkají samořídící auta?
před 1 měs. 23 min
Spuštění webu na prodej dálničních známek nebylo úspěšné. Změna názvu digitální měny Libra. Technologie na monitorování chování lidí na poradách. Moderuje David Slížek
před 1 měs. 23 min
Závislost firem na cloudových službách. Jaká jsou pozitiva a úskalí dohody společnosti Google s vydavateli novin ve Francii? Soudní tahanice kolem ukradeného notebooku. Moderuje David Slížek.
před 1 měs. 23 min
Nová komunikační služba Twitteru. Konec seznamky Lide.cz na Seznamu.cz. Google mění podmínky pro ukládání dat svých uživatelů. Využití dronů při doručování zásilek.
před 1 měs. 23 min
Přebírá agregátor FlashNews nedovoleně autorský obsah a vytěžuje neoprávněně databáze českých vydavatelů? O novém webu Covid portal s Petrem Koubským. Moderuje David Slížek
před 2 měs. 23 min