Odpolední interview

Odpolední interview

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

© Český rozhlas

Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Odpolední interview?

Epizody 144

Každý rok vyrážejí na přelomu července a srpna do jesenických kopců lesní dělníci. Cílem jejich cesty jsou místa, kde rostou borovice kleče. Jak svážení kleče probíhá a proč se tak děje? A jak Jeseníkům škodí někteří návštěvníci?
před 9 měs. 10 min
Pohled na mužskou nevěru očima žen. A to s nadsázkou a trochu černým humorem. To slibuje nový český film s názvem Ženská pomsta.
před 9 měs. 9 min
Organizace Aktivní senioři vznikla před dvěma lety ve Frýdku-Místku i proto, že v tomto městě s 60 tisíci obyvateli už celá čtvrtina oslavila šedesátiny. Mnozí z nich jsou ale velmi aktivní a organizují i akce pro své vrstevníky.
před 9 měs. 10 min
Náš bývalý rozhlasový kolega Ivan Sekanina se věnuje a dlouhodobě rozvíjí aktivity seniorů v Moravskoslezském kraji.
před 9 měs. 10 min
Od bronzu ke dřevu. Tak pojmenoval ostravský výtvarník Pavel Vácha výstavu svých soch v opavském Domě umění. Letošní sedmdesátník se v poslední době věnuje renovaci starého dřeva, které už svým funkcím neslouží.
před 9 měs. 9 min
Dá se složit skladba na základě inspirace zvuků města, přírody, včetně větru nebo vánice? Franciszek Humel z Třince hudbu najde všude, třeba i v každodenním městském shonu, v lese, uprostřed přírody. Jak tuto inspiraci dokáže vtisknout do svých skladeb?
před 9 měs. 11 min
Už 4. ročník Polanského charitativního běhu má za cíl pomoci zlepšit vybavení oddělení neonatologie v ostravské městské i fakultní nemocnici, kde pečují o předčasně narozené děti.
před 9 měs. 10 min
Světlo vzdělání a výchovy. To je motto letošního 63. ročníku festivalu Bezručova Opava. Co zajímavého letošní přehlídka v oblasti hudby nebo divadla nabídne?
před 9 měs. 12 min
Když vidíte cvičit mistra bojových umění Pavla Trošaka z Dolní Lutyně, musíte smeknout klobouk před jeho nasazením, vitalitou a ohebností. Stejnou, jakou mají o generaci mladší členové Klubu bojových umění v Dolní Lutyni. Ten v 70. letech Pavel Trošak zak...
před 9 měs. 8 min
Klimkovice mají už přesně sto let svou obecní kroniku. V poslední době o ni pečuje kronikář Jiří Pillich, který také vloni vydal Pověsti z Klimkovic a okolí.
před 9 měs. 13 min