O knihách s knihovnicí

O knihách s knihovnicí

Rubrika pro všechny čtenáře a knihomily o tom, co stojí za to číst.

© Český rozhlas

Umění
Líbí se vám podcast O knihách s knihovnicí?

Epizody 71

Rubrika Filipa Černého pro všechny čtenáře a knihomily o tom, co stojí za to číst.
před 2 dny 7 min
O knihách s knihovnicí připravil Filip Černý.
před 1 týd. 9 min
Kaplický rodák Herbert Sailer, který po válce skončil v Rakousku coby gymnaziální profesor, sepsal dvoudílné dějiny rodného městečka. Rubrika Filipa Černého o knihách.
před 2 týd. 8 min
Kdo z vás jel hlavním tahem přes Vimperk, tak si určitě na jedné z kruhových křižovatek všiml praporů s datem konání šestého ročníku festivalu Šumava Litera. 
před 4 týd. 10 min
S knihovnicí Helenou Stejskalovou zalistujeme knihou Štvanci touhy. Dále představíme neotřelého průvodce s titulem Bechyně – filmová stezka.
před 1 měs. 9 min
Nejnovější román Jiřího Hájíčka Plachetnice na vinětách představuje knihkupkyně Veronika Kučerová. Dále vás čeká rozhovor s básníkem a performerem Davidem Zierisem.
před 1 měs. 7 min
Fantasy příběh s podtitulem S Kelty nejsou žerty představuje knihovnice Helena Jelínková. Dále rozhovor s Pavlem Brandejsem, autorem monografie Bechyně na letním bytě. 
před 1 měs. 11 min
Publikaci, kterou napsala Andrea Wulf, představuje knihovnice Helena Stejskalová. Dále rozhovor o dětské knize Příhody placatého čumáčku s autorkou Annou Beatrix Bártovou.
před 1 měs. 9 min
Knihu o středověkých hrách představuje knihovnice Monika Vlasáková. Dále rozhovor s Petrem Pavelcem o publikaci Ve znamení Merkura o české šlechtě v evropské diplomacii.
před 2 měs. 9 min
Román populární současné francouzské autorky představuje knihovnice Eva Staněk. Dále rozhovor o literárním festivalu Šumava Litera se spisovatelem Janem Cempírkem.
před 2 měs. 10 min