Názory a argumenty

Názory a argumenty

Každý den pohled pod povrch událostí doma i ve světě. Komentáře, analýzy. Informace, rozhovory a debaty. Každou neděli diskuse u kulatého stolu na aktuální témata a výběr nejlepších komentářů týdne. 

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Názory a argumenty?

Epizody 411

EET končí, ať žije šedá ekonomika. Záložní nemocnice. Trump, Biden a Blízký východ. Rasismus a xenofobie mezi německými policisty. Pařížané se stěhují z města.  
před 7 hod. 25 min
Stát zaplatí v Praze desítky milionů za to, co v Brně stojí výrazně méně. Měl by na to myslet při plánování případného dalšího rozšíření záložních nemocnic.
před 14 hod. 2 min
O přínosu Romana Prymuly v boji proti šíření koronaviru, o snaze pražského primátora pomáhat jako dobrovolník v nemocnici a o interrupcích v Polsku. Moderuje Petr Hartman.
před 1 den 25 min
Vzdálenost mezi vyšehradskou restaurací Rio’s a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze je vzdušnou čarou jen pár set metrů.
před 1 den 3 min
Jak to bude s odvoláním Romana Prymuly z postu ministra zdravotnictví a jmenováním jeho nástupce? Koho kauza stávajícího ministra zdravotnictví nejvíce posílí? Výběrové řízení na post šéfa antimonopolního úřadu. Proč si prezident a vláda mohou dělat, co c...
před 2 dny 25 min
Napjatá situace po návrhu premiéra odvolat ministra zdravotnictví Prymulu. Donald Trump si ve druhé a poslední prezidentské debatě vedl lépe, než se čekalo. Papež František je vstřícný k registrovanému partnerství, ale církevní doktrínu nemění.
před 3 dny 24 min
Existuje docela dost lidí, kteří jsou přesvědčeni, že nežijeme v reálném světě, ale v jakési ohromné simulaci, chcete-li Matrixu, jakési ohromné počítačové hře, kterou s námi jako figurkami hraje nějaká mnohem vyspělejší civilizace.
před 3 dny 4 min
Konec Prymuly? Bude stačit lockdown light? Jak dopadla druhá debata Trump – Biden? Na Slovensku bude plošné testování, nebo lockdown. Čas jednat a čas přemýšlet  
před 4 dny 20 min
„Covid-19 není vědecký fenomén. Je to přírodní katastrofa,“ řekl uprostřed léta v jednom z rozhovorů epidemiolog Christian Drosten, hlavní vědecká autorita v boji s pandemií v Německu.
před 4 dny 3 min
Ekonomická opatření nelícují s lockdownem. Kam odcházejí voliči ANO. Matovič v první linii branného cvičení. Británie se blíží k dohodě s EU? Kimovy krokodýlí plačky.
před 5 dní 25 min