Názory a argumenty

Názory a argumenty

Každý den pohled pod povrch událostí doma i ve světě. Komentáře, analýzy. Informace, rozhovory a debaty. Každou neděli diskuse u kulatého stolu na aktuální témata a výběr nejlepších komentářů týdne. 

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Názory a argumenty?

Epizody 460

O čem mluvíme, když mluvíme o OSVČ? Poučení pro volební kodex nabízí Trump i koronavirus. Biden, Jasoň a Drsoň zahraniční politiky. Pochybní miliardáři.
před 8 měs. 25 min
Petr Fiala (ODS) prožívá rušné dny. Jeho nasazení na sociálních sítích o víkendu připomínalo intenzitou Donalda Trumpa, prosadil se do nedělních Událostí České televize i pondělního Práva.
před 8 měs. 3 min
Z mrtvého koně sesedni, aneb Česko a V4. Čekání na lithium penze nezachrání. Vyhrál Putin na Kavkaze, nebo prohrál? Británie není připraven na odchod z EU. 
před 8 měs. 25 min
Polsko a Maďarsko zablokovaly přijetí sedmiletého rozpočtu Evropské unie a také Fondu obnovy na pomoc z koronavirové krize a tím – kromě jiného – pohřbily Visegrád.
před 8 měs. 3 min
Veronika Lefrancois: Italský Sever proti Jihu; Petr Fischer: Ideologický daňový hazard; Matěj Schneider: Na soudních sporech vydělává hlavně Giuliani; a další komentáře.
před 8 měs. 26 min
Laik žasne, odborník se diví. A vedení českého státu dokazuje, že pro něj neexistují žádné hranice možného.
před 8 měs. 4 min
Nový boj o Českou televizi; Snižování daní; konec stavění zdi a Biden; Tance na sopce a další komentáře.
před 8 měs. 26 min
Politika kolem nouzového stavu. 20 let - a ještě si počkáš, veřejnoprávní kulturo. Jste dobří, ale stejně vás nemáme rádi. Blokace evropského rozpočtu a Komise.  
před 8 měs. 25 min
Rozdávat rady je podle Marka Twaina zbytečné – moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
před 8 měs. 3 min
Další změny v protiepidemickych opatřeních. Na živnostníky je krátký i virus. Proč ve Francii nezavírají školy. Polské a maďarské zablokování ovlivní budoucnost Unie.
před 8 měs. 25 min