Víte, kde v Pardubickém kraji roste NEJmohutnější strom a kde mají NEJvyšší komín? Chcete se projít po NEJdelších hradbách nebo vás zajímá, jak se žije v NEJmenší vesnici kraje?

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Naše nej...?

Epizody 73

První den letošního roku se v našem kraji narodilo 10 dětí. Tadeáš, Valerie, Antonín, Žofie nebo Lukáš. Nahlédneme-li do zápisů porodnic Nemocnice Pardubického kraje, setkat se můžeme i s neobvyklými jmény.
před 3 dny 4 min
Božena Němcová v Litomyšli prožila jeden z nejklidnějších roků svého života. Když se do Litomyšle vrátila podruhé, byla už zcela na pokraji svých sil. Nemocná a také bez prostředků.
před 1 týd. 4 min
Během staletí se ho dotýkaly tisíce rukou. Tajně i veřejně. Příběh kalicha Jednoty bratrské pokračuje. Hlavně díky tomu, že ho kdysi lidé ukryli do zdi.  
před 2 týd. 5 min
Muzeum řemesel v Letohradu připravilo novou stálou expozici betlémů. Jsou jich desítky a každý má svůj příběh. V případě Vernerova mechanického betlému šlo o dobrodružné pátrání.    
před 1 měs. 4 min
Kdo něco dokázal, prospěl městu nebo je zkrátka něčím výjimečný, pak má šanci vstoupit do Litomyšlského keramického betlému. Originální dílo výtvarnice Ireny Švecové vystavuje Regionální muzeum v Litomyšli.
před 1 měs. 4 min
Hradiště u Českých Lhotic na Chrudimsku, kde bylo největší keltské oppidum ve východních Čechách, vydává svá tajemství. A každý takový nález posouvá archeology dál v jejich bádání. 
před 1 měs. 5 min
Kdysi tenhle výrazný skalnatý břeh bičoval mořský příboj. A pravděpodobně tu lidé také rýžovali zlato. Podskála u Chrasti na Chrudimsku je výjimečné místo.
před 1 měs. 3 min
Jde o nejmenší hrad našeho kraje, který ale rozhodně patří mezi turistické atrakce. Za vstup platit nemusíte. Stačí se protáhnout hlavní branou a už jste přímo na nádvoří.
před 1 měs. 5 min
Expozice na parkánech pardubického zámku přibližuje slávu parforsních honů. Atmosféru prestižní podzimní události, díky níž se zrodila i Velká Pardubická.  
před 2 měs. 4 min
Společnost Aksana je největším výrobcem pokrývek hlavy ve východních Čechách. Uniformní čepice dodává vojákům, policistům i hasičům. Dokonce i hercům.
před 3 měs. 4 min