Víte, kde v Pardubickém kraji roste NEJmohutnější strom a kde mají NEJvyšší komín? Chcete se projít po NEJdelších hradbách nebo vás zajímá, jak se žije v NEJmenší vesnici kraje?

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Naše nej...?

Epizody 62

Více než tisíc let byly stříbrné denáry ukryté pod zemí. Kdo a proč je v krajině poblíž dnešní Chýště na Pardubicku zakopal, to už nezjistíme. Každopádně jde o výjimečný soubor, a to v evropském měřítku. 
před 5 dní 4 min
Jan Perner byl slavným průkopníkem naší železniční dopravy. Pardubice se díky němu staly moderním městem, dosud se na jejich území nachází historická a zároveň funkční Pernerova stavba.
před 1 týd. 2 min
Návštěva areálu rokokového zámku v Nových Hradech může být velmi pestrá. Mimo jiné i díky největšímu muzeu motokol, mopedů a kol s pomocným motorem v Česku.
před 2 týd. 4 min
Rabštejnská Lhota leží asi 4 kilometry jihozápadně od Chrudimi, je to vstupní brána do Železných hor. Právě o jejich historii se tu mnohé můžete dozvědět.    
před 3 týd. 4 min
Osmdesát procent stavení ve Žlebské Lhotce obývají chalupáři. Svým způsobem tak zachránili historickou podobu malebné osady pod Lichnickými stráněmi.
před 1 měs. 4 min
Manova Lhota je malá osada. Patří k obci Rohozná poblíž hradu Svojanov. S trochou nadsázky lze říci, že je vlastně „dobře utajená“. Snad právě proto působí tak romanticky.  
před 1 měs. 4 min
Sudličkova Lhota je malá vesnice na Orlickoústecku, místní část obce Mostek. Historie Sudličkovy Lhoty sahá do středověku, nejstarší dům stojí na základech kamenné tvrze.
před 1 měs. 3 min
Suchou Lhotu poznáte už z dálky. Jejím symbolem se totiž stal vysoký vodojem. Často pod ním trénují dobrovolní hasiči, kterých je v obci opravdu mnoho. 
před 1 měs. 5 min
Mokrou Lhotou sice žádný potok neprochází, ale jak už z historického názvu vyplývá, sucho tuhle malou vesničku u Nových Hradů nikdy příliš netrápilo.
před 1 měs. 4 min
Zářecká Lhota se nachází v bezprostřední blízkosti Chocně na Orlickoústecku. Do města je to jen asi 1,5 kilometru a obě místa spojuje cyklostezka.  
před 2 měs. 4 min