michalrada.cz podcast

michalrada.cz podcast

...to byste chtěli vědět, co v tomhle podcastu najdete, co? No, to já taky...

© Michal Rada

Zprávy Zprávy z techniky
Líbí se vám podcast michalrada.cz podcast?

Epizody 17

Na přání zkouším nový formát. Podrobný pohled a audionávod s odečítačem pro nevidomé. A začneme aplikací na editaci zvuku.
před 1 měs. 43 min
Ve čtvrtém díle naší minisérie o macu a windows a jejich soužití se konečně dostaneme k těm widlím. Takže, jak fungují Windows na macbooku? Jaký je rozdíl mezi Windows jako OS a virtuální respektive paralelní systém? A jak se s tím pracuje nám nevidomým?
před 2 měs. 33 min
Pokračujeme v podrobném popisu práce s Macbookem. Tentokrát podrobně rozebereme práci s odečítačem v systému MacOS a řekneme si i pár triků.
před 2 měs. 35 min
Druhý díl minisérie o macu a světě windows se bude věnovat práci v operačním systému MacOS. Počítače od Apple mají zcela jinak koncipované systémy. Pro někoho to může být složité a dost často nepraktické a moc tomu nepomáhá ani zastaralý a polofunkční scr...
před 2 měs. 28 min
Začíná nová minisérie věnovaná průniku strojů od Apple a konkurence s Windows. Podrobně si popíšeme notebooky od Apple a čeho si na nich všimnout. V minisérii určené primárně pro nevidomé se podíváme na věci o kterých se jinde nedoctete a ani nedoslyšíte....
před 2 měs. 41 min
V novém WatchOS je pro nás nevidomé jedna zcela zásadní věc a to je z iOS portovaný nový Voiceover. Co vlastně Apple udělal a s jakým výsledkem? Co nového přináší a jak to funguje? Pojďme se na to mrknout.
před 3 měs. 19 min
Po několika letech jsem jel autobusem, takovým tím krajským regionálním. No a mám pár poznatků. V kombinaci s vystřelující pružinou a Airpods Pro to může bejt docela zajímavej podcast :-)
před 3 měs. 10 min
Dneska si řekneme něco o podcastech. Co je a co není podcast - a proč něco není podcast? Kde je najdete a co se s nima dělá? :-)
před 4 měs. 14 min
Občas když se tak s manželkou koukáte na rodinné komediální seriál i z osmdesátých let, může dojít k velmi zajímavým situacím. Ale dášenka je roztomilá a šikovná hrozně mladá takže si to nemůže pamatovat a vůbec je to takový docela roztomilý.
před 6 měs. 1 min
Dnes si testnu jak to vypadá se skype rozhovorem do podcastu a streamu, přes trojci aplikací Skype, Anchor a DolbyOn...
před 6 měs. 7 min