Magazín o národnostních menšinách v Česku, ve kterém seznamujeme nejenom s výjimečnými osobnostmi, ale i s jejich kulturními tradicemi a činností jejich spolků.

© Český rozhlas

Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Mezi námi?

Epizody 80

Pohled na distanční výuku v Ukrajinské sobotní škole - Erudyt. A přiblíží také to, jak epidemie koronaviru ovlivnila život maďarských umělců. Moderuje Tomáš Pilát.
před 4 dny 23 min
S Rusíny o dřevěném kostele svatého Archanděla Michaela, který shořel na Petříně. O knize s názvem Sarajevo, kterou napsal český autor. Moderuje Lidija Stevanović
před 1 týd. 23 min
Situace kolem koronaviru přiměla Rusku Viktorii Valeevou pomáhat českým bezdomovcům. Jak vypadá vypadá výuka novořečtiny v Praze.
před 2 týd. 23 min
Popíšeme natáčení nové filmové verze Balady pro banditu v podkarpatoruské Koločavě. A představíme vítěze mezinárodní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga, kterou pořádá Český rozhlas. Moderuje Lidija Stevanovićová.
před 3 týd. 24 min
Nová kniha o osudech žen, které se po nespravedlivých soudech ocitly v drsných podmínkách sovětských gulagů. Kdo byli takzvaní bulharští Češi? Moderuje Ilona Zasidkovyčova.
před 1 měs. 23 min
Iniciativu na podporu Bělorusů představí jejich spoluzakladatel Ray Baseley. První ročník vietnamsko-českého festivalu Země dětství. Moderuje Tomáš Pilát.
před 1 měs. 23 min
Rozhovor s ukrajinským sportovem Vitalijem Sadirovem, který už 25 let žije v Praze. Pozvánka na mezinárodní festival Archaion Kallos.
před 2 měs. 23 min
Jak mají rodiče jiných národností postupovat, když se jejich dítě setká s nepřátelským přístupem jiných dětí nebo dokonce učitelů. Klub Lastavica organizuje akce věnované ženám z bývalé Jugoslávie. Moderuje Lidija Stevanović.
před 2 měs. 23 min
Vzdělávací program o Asii. Srbsko očima Čecha, který v zemi dlouhodobě žije. Portrét výtvarnice ze smíšené rodiny. Moderuje Lidija Stevanović.
před 2 měs. 23 min
O vizuálním umělci rusínského původu, který vyrůstal na východním Slovensku. Vyprávění Češky, která své dětství a mladí strávila v Jugoslávii. Moderuje Tomáš Pilát
před 2 měs. 23 min