Legiovlak znovu projíždí republikou, putovní muzeum stojí do neděle v Žamberku

Legiovlak znovu projíždí republikou, putovní muzeum stojí do neděle v Žamberku

7 min, před 2 dny

Je to 12 let co Československá obec legionářská přišla s nápadem na vybudování pojízdné galerie ve vlaku. V roce 2015 vyjel legiovlak poprvé na koleje a od té doby brázdí republiku a seznamuje zájemce s válečnými operacemi československých legií na Transsibiřské magistrále.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Máme hosty

Pardubické Goethe-Zentrum spustilo na svých stránkách digitální variantu únikové hry, která vás zavede do reálného prostředí německého hlavního města, kde se stanete investigativními novináři a pomůžete vyřešit kriminální případ.
před 3 dny 8 min
Zatímco vloni se Český hudební tábor mládeže odehrál ve značně uskromněném provedení, letos už opět nabízí dva běhy. Tím ale dobré zprávy končí, dál ho do značné míry omezuje epidemie covidu-19.
před 4 dny 9 min
Osm set kilometrů za deset dní a cílem italské město Rovereto Marco. To je plán šestice nadšených cyklistů z Dolní Dobrouče, kteří se rozhodli splnit si sen a vyzkoušet své síly a odhodlání. Cykloexpedici nazvali Šlápni do pedálů.
před 5 dní 9 min
O choceňském pivu jste možná nikdy neslyšeli. Jeho tradice přitom sahá až do 16. století. Poslední zlatavý mok z tohoto města si ale lidé mohli dát skoro před čtyřiceti lety. Teď se do Chocně pivovar vrací.
před 1 týd. 9 min
Jejich boom nekončí. Naopak nabírá na síle. Fenomén podcastů se šíří internetem. Zasáhnul taky pardubickou univerzitu. Své osobnosti, úspěšné studenty i absolventy chce díky vlastní tvorbě představit širší veřejnosti.
před 1 týd. 9 min