Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Máme hosty?

Epizody 185

V loňském roce oslavila pardubická univerzita 70 let své existence a při té příležitosti vydala publikaci Akademické symboly v životě Univerzity Pardubice, která přináší ucelený pohled na symbolické prvky a tradice, které provázejí její akademický rok.
před 1 den 10 min
V Česku nenajdete moc lidí, kteří by se věnovali opravě a předělávkám panenek. Už osm let to dělá jedna žena ze Skutečska.
před 4 dny 7 min
Umění tato doba moc nepřeje, koronavirová opatření ruší veřejná vystoupení. Co dělá zpěvák, když se nesmí zpívat? Talentovaný kontratenor Vojtěch Pelka má za sebou velmi netradiční rok.
před 5 dní 9 min
Během pandemie koronaviru změnil přeloučský domov pro seniory vedení. Nový ředitel Martin Šveřepa musí zvládnout první velký úkol. Očkování.
před 6 dní 8 min
Co vás napadne, když se řekne Antarktida? Autor nové knihy a výtvarník David Böhm si myslí, že ponětí o specifickém kontinentu není obecně úplně velké. Stereotypy by chtěl zlomit.
před 1 týd. 8 min
Mládě orla skalního má na dravce netradiční jméno. Eduard Školoud z Nasavrk je totiž celoživotní příznivec fotbalu. Jako svůj oblíbený klub má Barcelonu, kde právě skutečný Messi hraje. Na konci loňského roku pták svému majiteli dost zavařil.
před 1 týd. 9 min
Libor Švadlenka zůstává u kormidla na další čtyři roky. Staronovou funkci mu ale komplikuje pandemie. I Univerzita Pardubice má k plnému fungování daleko.
před 1 týd. 8 min
Fotbalová liga se kvůli nim musela rozšířit, ale Pardubice rozhodně mezi elitou nejsou na obtíž. Naopak. I experti vrtí hlavou nad jejich báječnou formou.
před 1 týd. 8 min
Covid zacvičil s celou společností. Vojáci jeho přičiněním pomáhají na místech, kde rozhodně nepůsobí každý den. Ale i s touhle výzvou si chtějí poradit.
před 2 týd. 8 min
Tomáše Kůdelu to k vodě táhlo už od malička. Od nafukovacího člunu před windsurfing se dostal až k jachtaření. Na moři teď dohromady stráví tři měsíce ročně. Zapomeňte ale na barevné koktejly a polehávání na palubě jachty zakotvené v romantické zátoce. To...
před 2 týd. 10 min