Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Máme hosty?

Epizody 240

Ve čtvrtek 13. května 2021 uplynulo 110 let od legendárního dálkového letu Jana Kašpara z Pardubic do Prahy. Co všechno mu předcházelo, připomněl historik Jan Tetřev.
před 1 den 10 min
Nechce o sobě mluvit jako o švadlence. Ta totiž podle ní musí mít nějakou zkušenost a odbornost. Lucie Ježková Jánošíková z Proseče na Chrudimsku už šití přenechala svým děvčatům a firmu řídí. Původně ho přitom měla jako koníček.
před 6 dní 9 min
Pardubický kraj patří mezi šťastná místa, kde se už otevírají muzea. Skanzen Veselý Kopec zahajuje sezónu v sobotu 8. května. Zatím ale ještě s určitými omezeními.
před 1 týd. 8 min
Každoroční jistotu přerušenou pandemií se pokouší obnovit taky Kocianovo Ústí a Kocianova houslová soutěž. Letos jsou organizátoři rádi, že mohli uspořádat aspoň distanční podobu.
před 1 týd. 9 min
Byl to trochu blesk z čistého nebe, ale v kulturní sféře vítaný. Ani ve Východočeské galerii v Pardubicích netušili, že od začátku května budou moci otevřít. Tentokrát je vládní rozhodnutí mile překvapilo.
před 1 týd. 8 min
Sám si už osm let vede fotodeník. A protože ke každému snímku přidává dvojverší, přijal nabídku na překlad veršovaných deníkových zápisků z období druhé světové války. Tak vznikl Reniin deník - Život dospívající dívky ve stínu holokaustu.
před 1 týd. 9 min
Pauza byla delší než obvykle. K zimě se přidalo ještě nucené uzavření kvůli proticovidovým opatřením. Od 1. května ale mají v minizoo poblíž Chrudimi zase otevřeno.
před 1 týd. 8 min
Ve Fotbalové národní lize jsou chrudimští třetím rokem a pravidelně vyhlašují jako cíl záchranu. Letos ho splnili už dávno a mají nakročeno k historickému úspěchu.
před 2 týd. 7 min
Je to pořád stejná písnička. Od nebezpečných jezů dál mizí záchranné vybavení. Kontroly provádějí vodáci a i letos musí doplňovat chybějící lana a plováky.
před 2 týd. 8 min
Jestli bydlíte v přízemí, jste na tom podobně jako Měsíc na konci dubna. Jeho přízemí ale souvisí s blízkostí k naší planetě. Díky ní se přirozená družice Země zdánlivě zvětšila.
před 2 týd. 10 min