Mobilní aplikace má zvládnout ze zvuku kašle poznat nemoc covid-19

Mobilní aplikace má zvládnout ze zvuku kašle poznat nemoc covid-19

26 min, před 2 měs.

Jak bude probíhat festivaly Týden vědy a techniky a Czech Space Week. Které projekty získaly letošní ocenění Technologické agentury České republiky.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Magazín Leonardo

Dělník je stroj, který musí dostávat vědecky přesně stanovené množství paliva. Takový pohled na člověka panoval na začátku minulého století, v dobách potravinové nouze. 
před 1 den 26 min
Jak dopadla vědecká studie o účinnosti ochrany pomocí roušek, na které se podíleli také čeští odborníci? Znáte historii uprchlictví? A co náš čeká v solární energetice.
před 4 dny 26 min
„Moc, kterou americký prezident získává, přechází právě tímto takřka magickým momentem přísahy do jeho rukou,“ vysvětluje v Magazínu Leonardo Kryštof Kozák, vedoucí Katedry severoamerických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.
před 1 týd. 26 min
Tradiční lednový veletrh inovací CES 21 letos poprvé jen virtuálně. Přesně před rokem vědci z celého světa získali přístup ke genomu nového typu koronaviru - jeho původ ale stále není jasný. Kdo a jak vyvíjí vakcíny proti nemoci covid-19. Připravil David...
před 1 týd. 25 min
Psal se 11. říjen 1424, kdy v Přibyslavi umírá strážce národa, klíčník u nebeské brány i krvelačná šelma v jedné osobě. Tedy vynikající vojevůdce opředený mýty – Jan Žižka z Trocnova. Tehdy mu mohlo být 64 let. Mimochodem – zrovna 8. ledna 1422 porazila s...
před 2 týd. 10 min