Jak člověku změní život Nobelova cena

Jak člověku změní život Nobelova cena

26 min, před 6 dní

Oba hosté dnešního Magazínu Leonardo jsou držiteli Nobelovy ceny – Wolgang Ketterle za vytvoření extrémně chladné hmoty a James Peebles za vysvětlení vývoje vesmíru.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Magazín Leonardo

Při pandemii španělské chřipky ve 20. století zemřelo víc než 20 milionů lidí. Jiné údaje uvádějí dohromady tři vlny. Podle odhadů zabily až 100 milionů lidí. 
před 1 týd. 25 min
 Jak jim to změnilo život? Hosté: Paul Nurse, britský genetik, porozumění buněčnému cyklu, a Stefan Hell, fyzik, zdokonalil optické mikroskopy. Připravil Filip Rambousek.
před 1 týd. 25 min
Mohl by být na Venuši život? Blíží se doba nákladních aut poháněných vodíkem. Satelit sleduje emise metanu na Zemi. Moderuje Veronika Paroulková.
před 3 týd. 25 min
Stres a zdravotní komplikace spolu neodmyslitelně souvisí. Málokdo se vyhne zdravotním potížím, pokud delší dobu funguje pod tlakem. Jak se stres podepisuje nejen na našem srdci, popsala v Magazínu Leonardo Marie Skalská z České kardiologické společnosti.
před 1 měs. 26 min
Jak se Rakouska a Slovensko vypořádávají se suchem a jeho dopady? Australští vědci zmrazili a znovu oživili rostlinu avokáda, které by mohlo být vhodnou potravinou na Marsu. Pátraní po divokých kočkách, které se vracejí na naše území. Moderuje Tereza Šťas...
před 1 měs. 25 min