Podcast serveru Lupa.cz, který sleduje dění nejen na českém internetu. Zpovídáme zástupce české e-commerce, IT scény, mediálních domů i osobnosti z dalších souvisejících oborů.

© Internet Info

Technologie Business
Líbí se vám podcast Lupa.cz?

Epizody 38

Stát je tady od toho, aby občanům poskytoval servis a my ho musíme hodnotit i z pohledu, jestli ho poskytuje kvalitně, efektivně, jednoduše a uživatelsky přívětivě, říká zakladatel organizace Česko.digital Jakub Nešetřil.
před 2 měs. 1 h 1 min
Prodej přes affiliate marketing tvoří u některých tuzemských e-shopů až 15 procent, říká Ondřej Hájek, spolumajitel jedné z českých affiliate sítě eHub. A někteří partneři online obchodů si tak vydělají měsíčně i přes čtvrt milionu, dodává.
před 2 měs. 34 min
Nebyl to jen nějaký „hackathon“, kde se něco udělá, aby se to pak vyhodilo do koše. Naše projekty si přebírá stát a na další krizi tím pádem bude lépe připravený, říkají dvě z klíčových osobností iniciativy COVID19CZ Pavel Doležal a Petr Šimeček.
před 2 měs. 46 min
Hlavně mladí lidé začínají postupně zase létat, situace je ale pořád hodně složitá, říká Oliver Dlouhý, spoluzakladatel vyhledávače letenek Kiwi.com. Oživení ale zatím vidí jen v letech po Evropě, mezikontinentální lety se podle něj zvednou až v druhé pol...
před 3 měs. 31 min
Jsme síť propojených řidičů, která nemá kapacitní limity, říká výkonný ředitel taxikářské firmy Liftago Ondřej Krátký. Jak se popasovala z 90% propadem poptávky po taxících a jak ji krize proměnila?
před 4 měs. 48 min
Jak vznikal unikátní český plicní ventilátor, který má pomáhat pacientům s COVID-19? Byl to hackathon, který netrval dva dny, ale měsíc. Někdy jsme celou noc nespali nebo jsme nechodili domů a spali v laboratoři, vzpomíná na první měsíc projektu Corovent ...
před 5 měs. 1 h 5 min
Současnou krizi kvůli koronavirové pandemii nepřežijí některá média, říká editor Digizone.cz a mediální analytik Filip Rožánek. Například sportovní média přišla najednou o obsah a mohou nabízet jen reprízy nebo staré zprávy.
před 5 měs. 20 min
Koronavirová pandemie zcela změní nejen českou ekonomiku, objeví se ale nové příležitosti. Změna čeká i způsob vyučování nebo poskytování lékařských služeb, říká investor Jiří Hlavenka.
před 5 měs. 23 min
V ulicích Prahy se začínají objevovat další sdílené, tentokrát žlutočerné elektrokoloběžky. Stojí za nimi společnost Revolt, která na území hlavního města nabízí k zapůjčení elektroautíčka nebo elektroskútry. "Máme v plánu, že během několika měsíců budeme...
před 6 měs. 27 min
Od 27. února se v kinech začne promítat film V síti, který mapuje chování sexuálních predátorů na internetu. Policie už na základě natáčení obvinila několik mužů, detaily zveřejní v den premiéry. Výkonná producentka v podcastu mluví o tom, jak natáčení pr...
před 7 měs. 26 min