Kofein.tech

Kofein.tech

Československý podcast o technologiích z Paralelní Polis

© Paralelni Polis

Technologie
Líbí se vám podcast Kofein.tech?

Epizody 7

29. 4. 2020 - Štíty a respirátory tištěné na 3D tiskárnách, "domácí" plicní ventilátory a další DIY technologie, které pomáhají v boji proti pandemii Covid-19. Jak fungují a mohou plně nahradit profesionální zdravotnickou techniku? Zachraňují otevřené tec...
před 1 rok. 43 min E
15. 4. 2020 - Karanténa přinesla nutnost změnit naše pracovní návyky a začít více používat služby umožňující práci na dálku. Jak jsou na tom ale s bezpečností a mírou soukromí aplikace, které dnes používáme víc než kdy jindy? Ospravedľnujeme sa zhoršenú k...
před 1 rok. 1 h 1 min E
1. 4. 2020 - Piata a zároveň prvá online vysielaná epizóda z obdobia Covid19, v ktorej se pozrieme na historické paralely špehovania obyvatelstva, dnešní stav a možnosti ako si zachovať soukromie. Ospravedľnujeme sa zhoršenú kvalitu zvuku.
před 1 rok. 1 h 5 min E
16. 3. 2020 - Štvrtá epizóda vám vysvetlí históriu, význam, výhody aj nevýhody slobodného a otvoreného software, hardware, umenia a informácií.
před 1 rok. 51 min E
Třetí pokračování podcastu, tentokrát o tom, jak spolu můžeme komunikovat šifrovaně, jak to šifrování vlastně funguje a o tom, kdo může číst naše zprávy.
před 1 rok. 49 min E
V druhej epizóde sa pozrieme na to, akým spôsobom nás technologickí giganti špehujú, ako nahradiť väčšinu ich služieb a chrániť svoje digitálne súkromie.
před 1 rok. 57 min E
První díl vás provede hlubokým a temným zákoutím Internetu - darknetem. Jak se tam dostanete, co na něm najdete, co tam nenajdete a k čemu vám může posloužit?
před 1 rok. 1 h 13 min E