Největší kamarádka

Největší kamarádka

4 min, před 5 dní

Kdysi dávno, když se ještě ve vlacích povídalo, jsem seděla v kupé s dvojicí kolem čtyřicítky, a on se jí zeptal, kdo je její největší kamarádka. Dáma se zamyslela a pak mu s ironickým úsměvem odpověděla. „Největší kamarádka je moje kabelka,“ a kývla k nádherné, velké, hnědé a kůží vonící kabele, která se rozvalovala vedle ní stejně královsky, jako se rozvaluje lev vedle své lvice.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Když vypráví nápověda

Na jedné besedě jsem vyzvala své čtenářky, aby zvedly ruku ty, které svému partnerovi nikdy nelhaly. Přítomní muži překvapeně sledovali, jak se v sále nezvedla jediná ruka, a když ženy začaly vypravovat své příběhy, neježily se hrůzou vlasy jenom těm mužů...
před 1 týd. 5 min
V našem paneláku, v přízemí u výtahu, sedělo vystrašené štěňátko. Někdo ho přinesl do domu, protože si myslel, že patří paní Málkové, která bydlí v přízemí, a zazvonil na ni, aby si pro něho došla.
před 2 týd. 4 min
Když jsem byla malá a řeklo se „minulé století“, měla jsem pocit, že se mluví o pravěku a nenapadlo mě, že za pár let budu říkat, že jsem se narodila v polovině minulého století, a že jsem začátkem devadesátých let minulého století dojížděla pantografem z...
před 3 týd. 4 min
Začátkem tohoto roku, v únoru, jsem navštívila kamarádku Naďu v jednom „odkládacím zařízení", jak ona sama říká příjemnému penzionu pro seniory, kam se „odložila" sama, aby neobtěžovala svoji rodinu.
před 1 měs. 4 min
Těmito slovy skončila reportérka na ČT2, debatu o tom, jak naučit děti potápět. Nebát se dětem potopit hlavu!
před 1 měs. 4 min