Když vypráví nápověda

Když vypráví nápověda

Spisovatelka, publicistka a nápověda pražského Činoherního klubu, Irena Fuchsová, čte své povídky a fejetony ze života a o životě.

© Český rozhlas

Umění Knihy
Líbí se vám podcast Když vypráví nápověda?

Epizody 125

Nedávno jsem objevila v příloze sobotních novin článek nazvaný Podprsenky dolů! Prý ještě před pár lety by chození bez podprsenky na veřejnosti mohlo vyvolat pohoršení. Ale to se prý teď změnilo! Podprsenky prý teď zavrhly celebrity i obyčejné ženy.
před 11 hod. 5 min
Celé léto jsem vám vypravovala příběhy z klimkovických lázní, tak mě napadlo, připomenout si lázně i v říjnu. S Davidem jsme se dali dohromady hned první den, před přijímací kanceláří. V jídelně nás posadili spolu a naše přátelství mohlo začít. Oba jsme m...
před 1 týd. 6 min
Mýlí se často, samozřejmě, stejně jako se často mýlí i ženy. Na tom není nic špatného, zmýlit se. Když se zmýlíme zásadně, měli bychom si to umět přiznat před sebou i před ostatními. A třeba se i omluvit.
před 2 týd. 4 min
Když se mi něco nepovedlo, řekla moje babička, Irenko, není každý den posvícení. Ale jak tě znám, brzy zase bude! Moudře mě uklidnila a ještě mi zvedla sebevědomí.
před 3 týd. 5 min
Když k nám nastoupil nový šéf provozu, způsobil zemětřesení nejenom mezi holkami na dílnách, ale i v našem Bílém domě, jak se odjakživa říká budově, kde jsou kanceláře.
před 4 týd. 5 min
Kde je? Kam se ztratila? A kdy? Ta vaše mužnost totiž zmizela strašně nenápadně. Ještě v roce 1994 vám nechyběla, i v roce 1995 jste ji měli, řekla bych, že jste byli mužní ještě několik let potom a pak najednou - konec. Vaše mužnost byla pryč.
před 1 měs. 5 min
TO, o čem vám budu dneska vypravovat, se mi už hodně dlouho nestalo, tak není divu, že jsem na TO zapomněla. Před listopadem 1989, TO neexistovalo, protože jsme v běžných obchodech všichni nakupovali stejné věci. TO se objevilo až v roce 1990.
před 1 měs. 5 min
Jednou ráno jsem nastoupila do výtahu se třemi muži. Jeli jsme na snídani. Ze šestého poschodí je dolů dlouhá cesta a mně se nechtělo mlčet. Chtěla jsem jim říct po ránu něco příjemného, a protože jsem ucítila vůni svého parfému, zavedla jsem řeč na vůně.
před 1 měs. 6 min
Právě jsem přijela do klimkovických lázní. Pozorovala jsem nové pacientky, které přivezl manžel, některé tu měly i děti, procházeli se po kolonádě, smáli se... A já si vzpomněla na manžela, který už určitě není v našem bytě sám! Ale hned jsem se okřikla....
před 1 měs. 6 min
V roce 2005 jsem byla v červenci v lázních v Klimkovicích u Ostravy. Jako každý rok. A už potřetí jsem měla mít ve zdejším kinosále besedu s pacienty, kterou každé léto zorganizuje pan Sedláček, šéf lázeňské kultury.
před 2 měs. 6 min