Setkání s lidmi, kteří jsou rodem, nebo srdcem spojeni s jihočeským krajem.

© Český rozhlas

Společnost a kultura
Líbí se vám podcast Jihočeši?

Epizody 67

Mladá skeletonistka projezdila celý svět, ale vždycky se vrací na jih Čech za maminkou do Prachatic. Pořad připravil Kamil Jáša.
před 11 měs. 19 min
Pravidelný pořad Jihočeši moderuje Ivana Šimánková.
před 11 měs. 27 min
„Přišli jsme do Stříbrných Hutí přesně v ten den, kdy zezlátlo listí na stromech a začalo opadávat,“ vzpomíná Milan Koželuh na jedno podzimní odpoledne v Novohradských horách.
před 11 měs. 22 min
Věra Naušová se narodila v roce 1929 v Českých Budějovicích. Její tatínek, Bohumil Nauš, člen národně socialistické strany, byl před válkou úředníkem na radnici, maminka pocházela ze známé českobudějovické rodiny Schaffelhoferů.
před 1 rok. 21 min
Trénovat, učit se a stále zdolávat výše postavené mety, to je svět Nadi Kabelové, rozené Hruškové. Jako tanečnice a dramatická umělkyně se prosadila v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v současné době své zkušenosti předává dalším milovníkům poh...
před 1 rok. 21 min
Je členem národního týmu kuchařů a cukrářů, napsal kuchařku a zahrál si i sám sebe v seriálu. Martin Svatek, rodák z Mladé Vožice, který teď žije v Košicích na Táborsku a šéfuje restauraci Goldie v hotelu Nautilus v Táboře, ale zůstává věrný jižním Čechám...
před 1 rok. 24 min
Kdo byl pravidelným čtenářem časopisu Svět motorů nebo divákem televizního magazínu Auto-moto-revue, jistě dobře zná jméno advokáta se specializací na motorismus a silniční provoz Karla Frimla. Ten už zhruba šedesát let obhajuje účastníky dopravních nehod...
před 1 rok. 27 min
Ve věku 71 let zemřel 16. června 2020 akademický malíř Roman Kubička. Uznávaný výtvarník působil dlouhá léta také jako pedagog na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a byl velkým jihočeským patriotem.
před 1 rok. 21 min
Saxofonistka Kateřina Pavlíková vystupuje jako sólistka se symfonickými orchestry, věnuje se i komorní hře. Zároveň je podle svých slov docela přísnou učitelkou, vyučuje na konzervatoři a také základní umělecké škole.
před 1 rok. 17 min
Každý pracovní den Adama Brože začíná pitím piva. Je totiž už více než deset let vrchním sládkem Budějovického Budvaru. Tvrdí, že právě ochutnávání každé várky je důležité jako záruka kvality.
před 1 rok. 23 min