Jak to vidí...

Jak to vidí...

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Jak to vidí...?

Epizody 191

Co všechno musí umět egyptolog? Jaký symbolický význam mělo ve starověkém Egyptě číslo 42? Kdo to byli sluneční králové?
před 23 hod. 27 min
Proč u nás tak rychle stoupá počet nakažených? Dalo se to čekat, říká molekulární imunolog. Nechali jsme se ukolébat.  A mohou za to i někteří mediálně známí lékaři.  
před 2 dny 25 min
Před 130 lety se narodila královna detektivek. Její nejznámější dílo teď ve Francii vychází pod titulem Bylo nás deset. Mají se starší díla kvůli korektnosti přemazávat? Anebo je lepší vysvětlovat?
před 3 dny 24 min
Německo před pěti lety přijalo více než milon uprchlíků. Třetina z nich už umí dobře německy, lidi se podařilo dostat na pracovní trh. Žádná katastrofa, před kterou někteří kritici varovali, podle zahraničněpolitického analytika Břetislava Turečka nepřišl...
před 4 dny 25 min
Do Česka se vrátila povinnost plošného nošení roušek. Přestože existuje řada výjimek, mít zakrytá ústa i nos je velkou komplikací například v oblasti psychiatrie. Jak moc velkou bariérou mezi lékařem a pacientem roušky jsou?
před 5 dní 26 min
Počty nakažených prudce stoupají. Znovu se zpřísňují protipandemická opatření. K situaci se vyjadřují nejen odborníci, ale prakticky kdokoli. Jak se v přehršle názorů vyznat?
před 6 dní 24 min
Byla první ženou ve funkci děkana Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Jakou nemocí z povolání trpí lingvisté? Souvisí jazyk se způsobem myšlení? 
před 1 týd. 26 min
Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.
před 1 týd. 27 min
Blíží se v pořadí již šesté krajské volby. Zvykli si voliči rozhodovat na úrovni krajů?  A jsou krajské volby pro lidi důležitější než státní politika?
před 1 týd. 24 min
Nová divadelní sezona začala. Jako dřív to ale není. Některá divadla byla nucena upravit program kvůli sboru v karanténě, jiná plánují otevřít svá hlediště až v lednu. Odhodlání jim ale nechybí.
před 1 týd. 25 min