Jak to vidí...

Jak to vidí...

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Jak to vidí...?

Epizody 247

Reakce na změny daňového systému jsou bouřlivé. „Příběh ale ještě nemá pointu. Teď je důležité, jak dopadne definitivní znění zákona,“ říká Bohumil Pečinka.  
před 8 měs. 25 min
Jak ve skutečnosti lidé vnímají heslo Spolu to zvládneme? V 21. století vládne individualismus, vysvětluje na Dvojce sociální psycholog Jan Krajhanzl.
před 8 měs. 27 min
Jak oslaví dnešní svátek svaté Cecilie, patronky hudby? Patří ke svatbě nebo poslednímu rozloučení v kostele i taková hudba, jako je třeba Cohenovo Hallelujah nebo Imagine Johna Lennona?
před 8 měs. 26 min
Je skutečně tragické, jakým způsobem současná krize odhalila, jak zanedbatelnou roli hraje kultura ve společnosti. Ale je to i na nás a v našich rukách, abychom dokázali, že kultura zvládne oslovit lidi, říká dirigent a umělecký vedoucí barokního souboru...
před 8 měs. 25 min
Svět s napětím sleduje boj o novou vakcínu proti koronaviru. Rychlost, s jakou je vyvíjena, budí emoce. Příčinou rychlosti však není touha po prvenství, ale vyspělost biotechnologií.
před 8 měs. 27 min
Francie si připomněla teroristické útoky z roku 2015 na satirický týdeník Charlie Hebdo. Jak se Francii daří islamismus potírat? A změnily události vnímání svobody slova?
před 8 měs. 26 min
To, že nemůžeme dnešní den, tedy Den boje za svobodu a demokracii oslavit společně, v doslovné míře vypovídá o tom, že nedržíme pohromadě. Nejsme jako společnost v dobrém stavu, myslí si to spisovatel a publicista Pavel Kosatík.
před 8 měs. 26 min
Je z toho rozpačitý dojem, komentuje Ivan Hoffman zveřejněnou zprávu tajných služeb. „BIS promarnila šanci nic neříct a konat.“ 
před 8 měs. 25 min
 Jak vznikla myšlenka vztyčit na místě bitvy na Bílé hoře smírčí kříž? Jak kříž vypadá a jak ho přijala veřejnost? 
před 8 měs. 26 min
S distanční výukou by Komenský nesouhlasil, říká s nadsázkou biskup Václav Malý na Dvojce. Zásady významného myslitele a filozofa považuje za stále aktuální.  
před 8 měs. 24 min