Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

© Český rozhlas

Volný čas
Líbí se vám podcast Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

Epizody 63

Říká se, že veselá mysl je polovina zdraví a v případě zdravého hubnutí to platí dvojnásobně. Pokud se totiž rozhodneme upravit jídelníček a přidat si více pohybu, abychom zhubli, ale nebudeme v klidu a pohodě, tak nám naše tělo v hubnutí zabrání.
před 1 týd. 17 min
Tentokrát o hubnutí nevážně i vážně. Letní odpočinkové povídání o horoskopech a postavě, ale s vážně míněnými radami doktorky Kateřiny Cajthamlové.
před 1 měs. 20 min
Vedro patří mezi vysoká biologická rizika. Jak se v horkých letních dnech správně chovat, poradí doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 1 měs. 23 min
Studené nápoje a zmrzliny k létu neodmyslitelně patří. Jak ale ovlivňuje naše tělo teplota potravin, které mu dodáváme? V pořadu Hubněte zdravě prozradí doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 1 měs. 20 min
V létě se rádi trochu rozmazlujeme a také si dopřáváme více sladkostí. Je ale lepší dát si více čerstvého ovoce nebo si můžeme dopřát i zmrzlinu či ovocné koláče? Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak mlsat zdravě.
před 2 měs. 17 min
Doktorka Kateřina Cajthamlová vysvětluje, jak je pro naše tělo zdatnost důležitá. Zároveň ale upozorňuje, že při jejím zvyšování je nutné hlídat si řadu faktorů, zejména ve věku 65+.
před 2 měs. 17 min
Jaké existují přístupy ke stravování? S doktorkou Kateřinou Cajthamlovou jsme se podívali na různé druhy extrémního stravování.
před 3 měs. 19 min
Jídlo často dochucujeme různými omáčkami a ingrediencemi. Část z nich používáme zejména v létě ke grilovaným jídlům. Doktorka Kateřina Cajthamlová nám poradila, jak vybrat kvalitní sójovou omáčku, hořčici, kečup a majonézu.
před 3 měs. 19 min
Současná doba přináší řadu problémů, které mohou způsobit zvýšení hladiny stresových hormonů v organizmu. To se může negativně projevit zejména u pacientů s cukrovkou druhého typu. Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak v takovém případě lze zdravotní st...
před 3 měs. 24 min
Pokusit se hubnout můžeme i v seniorském věku, protože na hubnutí není nikdy pozdě, jak říká doktorka Kateřina Cajthamlová. Musíme však dát pozor, aby hubnutí bylo bezpečné, tedy takzvaně na zdravotní stav.
před 4 měs. 19 min