Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

© Český rozhlas

Volný čas
Líbí se vám podcast Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

Epizody 72

Stav našich zubů ovlivňují nejenom genetické faktory a správná péče, ale také to, co jíme. Doktorka Kateřina Cajthamlová vysvětluje, které potraviny nám škodí a naopak, které našim zubům prospívají.
před 3 dny 18 min
Kvalitu života mohou negativně ovlivňovat různé bolesti, které pociťujeme. Na co je podle doktorky Kateřiny Cajthamlové důležité se zaměřit, abychom včas odhalili jejich příčinu?
před 1 týd. 28 min
Aromaterapii můžeme využívat také v souvislosti s hubnutím, některé silice potlačují chuť k jídlu, jiné nám mohou zlepšit náladu. Je to ale velmi individuální záležitost, proto musíme být při využívání aromaterapie vždy opatrní.
před 3 týd. 18 min
Srdce patří mezi nejdůležitější orgány našeho těla. Bohužel ho často přetěžujeme a můžeme si tak způsobit vážné zdravotní problémy. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi srdcem zatíženým a přetíženým a také, jak to poznáte.
před 1 měs. 28 min
Pokud vás bolí klouby, zejména ve vyšším věku, bývá nejčastější příčinou artróza. Jak správným životním stylem můžeme její příchod oddálit, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 1 měs. 28 min
Hypochondrie může působit v životě velké problémy nám i našemu okolí. Jaké jsou druhy hypochondrie a příčiny jejího vzniku, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 1 měs. 18 min
Jak předcházet různým nachlazením a virózám, které jsou spojené s podzimními plískanicemi a chladnějším počasím, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 1 měs. 18 min
Bolesti svalů nás někdy dokáží velmi potrápit. Čím jsou způsobené a jak se jich můžeme zbavit, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 2 měs. 21 min
To, že můžeme hubnout, i když ležíme v posteli, tedy v noci při kvalitním spánku, vás možná překvapí. Jakou roli v tom hraje hormon leptin a co můžeme udělat proto, abychom opravdu ve spánku hubli, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 2 měs. 21 min
Říká se, že veselá mysl je polovina zdraví a v případě zdravého hubnutí to platí dvojnásobně. Pokud se totiž rozhodneme upravit jídelníček a přidat si více pohybu, abychom zhubli, ale nebudeme v klidu a pohodě, tak nám naše tělo v hubnutí zabrání.
před 2 měs. 17 min