Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

© Český rozhlas

Volný čas
Líbí se vám podcast Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou?

Epizody 106

Sacharidy jsou pro naše tělo velmi důležité, ale mohou nám i škodit. Vysvětlíme vám, jak se dělí a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Dozvíte se také, proč je špatně stravitelné mléko, které ohřejeme nebo, proč může být fruktóza nebezpečná.
před 2 týd. 22 min
Dna neboli pakostnice je nemoc, které se říká také nemoc králů. Spouštěčem může být totiž přemíra alkoholu a způsob stravování. Bolestivé akutní záchvaty se projevují hlavně v noci.
před 3 týd. 23 min
Závratě nebo mdloby jsou mezi lidmi dost rozšířené. Často ale nevědí, na kterého odborníka se obrátit se žádostí o pomoc. Vysvětlíme vám jejich příznaky a závažnost.
před 1 měs. 27 min
V souvislosti s ketonovou dietou se často užívá výraz sacharidová chřipka. Najdeme ho v mnoha článcích, hlavně na internetu. Kateřina Cajthamlová některé údaje z nich rozebírá a vysvětluje.
před 1 měs. 18 min
Jak se od sebe liší kilojouly a kilokalorie, které bychom si měli častěji počítat, a proč jsou kalorické tabulky při hubnutí užitečné, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.
před 1 měs. 23 min
Polykat jídlo je pro nás tak přirozené, že ho téměř nevnímáme. Co ale dělat, když se objeví problémy jako například bolest při polykání, kašel nebo váznutí sousta? Jsou to velmi nepříjemné a někdy dokonce život ohrožující potíže. Jak některým z nich můžem...
před 1 měs. 25 min
Inzulin je hormon, který snižuje hladinu cukru v krvi. Je velmi důležitý při léčbě diabetu, tedy cukrovky. Jeho objevu předcházela dlouhá cesta.
před 2 měs. 25 min
Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak u školních dětí udržet optimální váhu.
před 2 měs. 20 min
Naši náladu ovlivňuje mnoho faktorů. Některé sami ovlivnit nemůžeme, jiné naopak ano. Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak si náladu můžeme zlepšit.
před 3 měs. 18 min
Naše tělo na něco reaguje a dělá něco, co se nám někdy nelíbí. Můžou za to reflexy, kterých je spousta. Jsou podmíněné a nepodmíněné. Které souvisí s trávicím traktem?
před 3 měs. 19 min