Rozhovor s osobností, která má zajímavý osobní i profesní život a názory.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Hovory?

Epizody 294

"Valnou většinu falešných zpráv na internetu si uživatelé vytvářejí sami svým nepochopením, zkratkovitým myšlením a světonázorem, který se nemusí zakládat na faktech," vysvětluje v pořadu Hovory Petr Nutil, který stál za projektem Manipulátoři.cz. Ten se...
před 2 hod. 23 min
Část její poezie zhudebnila zpěvačka a skladatelka Monika Načeva. Sylva Fischerová je ale také uznávanou vědkyní na poli klasické filologie. Moderuje Vlastimil Ježek
před 14 hod. 23 min
Její hlas se stal symbolem po okupaci Československa 21. srpna 1968. Následovalo lepení pytlíčků, podpis Charty 77, život v disentu. Dožila se úctyhodných 92 let.
před 1 den 24 min
Do Hovorů přišla žena, která zprostředkovává kontakt dětem, v náhradních rodinách, s jejich biologickými rodiči nebo příbuznými. Jako první kontakt s biologickou rodinou zprostředkovala své vlastní, adoptované dceři. Moderuje Petr Vizina.
před 2 dny 23 min
Vystudoval elektroakustiku na ČVUT, přesto dnes cvičí asistenční psy. Jak se psi naučí detekovat z moči pacienta vznikající nádor? A proč pes rozumí spíš gestům než slovům?
před 3 dny 23 min
Nová kniha Jana Beránka Pátrání po Silvestrovi není o ochraně přírody nebo energetice. Mapuje válečné osudy československé kolonie v Singapuru. Moderuje Jana Klusáková.
před 4 dny 23 min
Podle psychologa jsou za vztah mezi rodiči a dětmi zodpovědní výlučně rodiče. A v mezních situacích hledají radu, co dělat, když jim potomci vulgárně nadávají. 
před 5 dní 23 min
Původně se chtěl stát malířem, ale řízením osudu se prosadil jako filmový kameraman a uznávaný fotograf. Začínal s režisérem Jurajem Jakubiskem. Moderuje Vladimír Kroc.
před 6 dní 22 min
Původně byl fotografem, léta se živil zahraničním obchodem. V roce 2007 založil Pražský kulinářský institut a změnil se mu život. Moderuje Vlastimil Ježek.
před 1 týd. 23 min
Jak si tuzemští výrobci nábytku stojí jako konkurenti zahraničních výrobcům? Připravil a moderuje David Šťáhlavský.
před 1 týd. 23 min