Historie českého zločinu

Historie českého zločinu

Dobrodružství české kriminalistiky na pomezí rozhlasové hry a dokumentu.

© Český rozhlas

Historie
Líbí se vám podcast Historie českého zločinu?

Epizody 75

Vražda ze žárlivosti, vražda loupežná, vražda ze msty... Důvody, proč jeden člověk zbaví druhého života, jsou různé. Ale motiv liberecké vraždy je těžko pochopitelný. Kdo mohl vraždit z pouhého rozmaru?
před 3 dny 26 min
Po nezvěstných osobách pátrá policie od nepaměti. Málokomu se však podaří ukrývat před spravedlností dlouhých osm let. Jak se život v úkrytu může podepsat na lidské duši a kam až člověka dokáže zahnat dlouhodobá frustrace?
před 1 týd. 26 min
Její smrt byla opředena tajemstvím od samého počátku. Čí rukou mladá žena zemřela, neobjasnily ani pitevní protokoly, ani výpovědi svědků. Mohla za svojí smrtí stát ona sama?
před 2 měs. 27 min
Dokázali prodat titul kuchaři i zedníkovi. Byznys založený na lidské ješitnosti mohl vydělat majlant. Jen kdyby se neozval Scotland Yard.
před 2 měs. 26 min
Byl učený, k pacientům empatický a pro lékařskou vědu nadšený… Doktorský plášť si ale musel ukrást. Kam až může dojít touha po vědění? Falešný lékař unikal pražským kriminalistům dva roky.
před 2 měs. 26 min
Kolem půl páté ráno 3. srpna 2011 projížděl libereckou čtvrtí Rochlice vlak. Cestující si všimli, že u pilíře silničního mostu hoří. A v ohni rozpoznali lidské tělo.
před 3 měs. 26 min
Dceru malostranského knihaře znali všichni. Divoká, nepřizpůsobivá… a schopná všeho. Proč ale s mrtvolou svého otce zacházela tak bestiálně? A proč vše policii oznámila až po roce od zrůdného činu?
před 3 měs. 26 min
Motiv vraždy osmileté školačky z jara roku 1963 byl jihočeským kriminalistům zřejmý od počátku. Proč ale vrah sexuálně nenapadl dospělou ženu?
před 3 měs. 26 min
Byl 3. leden roku 1934, 16 hodin a 45 minut. V obci Osek se náhle zachvěla země a uši všech ochromila prudká série explozí. V dole Nelson právě probíhala odpolední směna. Pro mnohé poslední. Proč k výbuchu došlo? Šlo o nešťastnou souhru náhod, nebo horník...
před 3 měs. 26 min
V roce 1960 vytáhli rybáři z Vltavy nedaleko Libeňského mostu mrtvolu starého muže. Vyšetřovací verze se přikláněla k srdečnímu záchvatu s následkem utonutí. Pitva i obsah kapes ale naznačovaly něco jiného.
před 3 měs. 26 min