Historie českého zločinu

Historie českého zločinu

Dobrodružství české kriminalistiky na pomezí rozhlasové hry a dokumentu.

© Český rozhlas

Historie
Líbí se vám podcast Historie českého zločinu?

Epizody 99

Představoval se jako vědec a vynálezce, ale neměl ani střední školu. Dokázal si ale vždycky najít ty správné kontakty. Neváhal zamířit ani do nejvyšších pater tehdejší politiky.
před 1 měs. 27 min
Mělo to vypadat jako znásilnění. Kriminalisté proto nehledali jen vraha, ale i motiv. Poslechněte si další příběh z Historie českého zločinu. Všechny díly najdete na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.
před 1 měs. 23 min
Ze začátku to vypadalo jen jako série krádeží cenných obrazů ze zámků a galerií. Ale pak případ dostal úplně jiné rozměry. Detektivové dokonce luštili i tajné písmo.
před 1 měs. 27 min
Skutečný případ z roku 1934. Kdo mohl mít zájem na smrti nemajetné 70leté vdovy v pražské nouzové kolonii na Děkance za zdí dnešní pražské Pankrácké věznice? Poslouchejte na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.
před 2 měs. 27 min
Smrt strážce zákona pár dní před Vánocemi jen kvůli pár stokorunám. Případ odhaluje policejní postup rekognice. První případ u nás vyřešený díky průmyslovým kamerám.
před 2 měs.
Srpen 1968. V Praze jezdí tanky a v ulicích se střílí. Ve všeobecném zmatku uniká pozornosti mrtvá žena, prodavačka klenotů, která v centru města taky zemřela po výstřelu. Vyšetřování vraždy v čase okupace Československa a následné normalizace končí tak,...
před 2 měs. 26 min
Evropa v krizi. Jednou z možností, jak vyjádřit vlastenecké cítění, bylo vstoupit do spolku Vlajka. Ten se ale během protektorátu proměnil z poměrně sympatického sdružení v odpudivou kolaborující organizaci. A po skončení války přišlo tvrdé zúčtování...
před 2 měs.
On je prostě rapl. Co si usmyslí, to musí udělat. Jinak řádí. Skoro polovinu života strávil za mřížemi. A když vylezl, počet krádeží na jižní Moravě vždycky stoupl. Naposledy v roce 1939 to ale bylo s opravdovým věhlasem.
před 3 měs. 26 min
Těsně před Vánoci 1993 zněly Brnem koledy a výstřely. V Mlýnské ulici plné lidí pálil střelec za běhu a na zemi zůstali ležet dva muži v kalužích krve. Něco takového jihomoravská metropole dosud nezažila. Další díly oblíbeného pořadu Historie českého zloč...
před 3 měs. 22 min
Forenzní entomolog pomohl podle stadia vývoje larev hmyzu určit překvapivě přesný čas smrti oběti. Pachatele pak našli rychle. Jak ho ale usvědčit? Kriminální případ podle skutečných událostí.
před 3 měs. 27 min