Historie českého zločinu

Historie českého zločinu

Dobrodružství české kriminalistiky na pomezí rozhlasové hry a dokumentu.

© Český rozhlas

Historie
Líbí se vám podcast Historie českého zločinu?

Epizody 73

Její smrt byla opředena tajemstvím od samého počátku. Čí rukou mladá žena zemřela, neobjasnily ani pitevní protokoly, ani výpovědi svědků. Mohla za svojí smrtí stát ona sama?
před 2 dny 27 min
Dokázali prodat titul kuchaři i zedníkovi. Byznys založený na lidské ješitnosti mohl vydělat majlant. Jen kdyby se neozval Scotland Yard.
před 1 týd. 26 min
Byl učený, k pacientům empatický a pro lékařskou vědu nadšený… Doktorský plášť si ale musel ukrást. Kam až může dojít touha po vědění? Falešný lékař unikal pražským kriminalistům dva roky.
před 2 týd. 26 min
Kolem půl páté ráno 3. srpna 2011 projížděl libereckou čtvrtí Rochlice vlak. Cestující si všimli, že u pilíře silničního mostu hoří. A v ohni rozpoznali lidské tělo.
před 3 týd. 26 min
Dceru malostranského knihaře znali všichni. Divoká, nepřizpůsobivá… a schopná všeho. Proč ale s mrtvolou svého otce zacházela tak bestiálně? A proč vše policii oznámila až po roce od zrůdného činu?
před 4 týd. 26 min
Motiv vraždy osmileté školačky z jara roku 1963 byl jihočeským kriminalistům zřejmý od počátku. Proč ale vrah sexuálně nenapadl dospělou ženu?
před 1 měs. 26 min
Byl 3. leden roku 1934, 16 hodin a 45 minut. V obci Osek se náhle zachvěla země a uši všech ochromila prudká série explozí. V dole Nelson právě probíhala odpolední směna. Pro mnohé poslední. Proč k výbuchu došlo? Šlo o nešťastnou souhru náhod, nebo horník...
před 1 měs. 26 min
V roce 1960 vytáhli rybáři z Vltavy nedaleko Libeňského mostu mrtvolu starého muže. Vyšetřovací verze se přikláněla k srdečnímu záchvatu s následkem utonutí. Pitva i obsah kapes ale naznačovaly něco jiného.
před 1 měs. 26 min
Tajemný případ vraždy z prostředí pražských veksláků. Radary, detektory lži, analýzy hlasu, tajní agenti... Někdy není těžké pachatele najít, ale usvědčit je.
před 1 měs.
Jak kluk z Hitlerjugend zabil Čecha, dostal francouzské vyznamenání a stal se americkým špionem. Téměř zapomenutý případ z poválečného pohraničí podle skutečných událostí a spisů s označením „Přísně tajné“.
před 2 měs.