Historie českého zločinu

Historie českého zločinu

Dobrodružství české kriminalistiky na pomezí rozhlasové hry a dokumentu.

© Český rozhlas

Historie
Líbí se vám podcast Historie českého zločinu?

Epizody 87

Hledali ho policisté celé republiky, až doplatil na svou slabost – ženy. Skutečný kriminální případ pohledného vraha.
před 1 týd. 25 min
Na náměstí v Litoměřicích se 10. října 1930 konal pravidelný sobotní dobytčí trh. Mezi stálé prodejce patřili i dva mladí řezníci Josef a Vilém Krejsovi. Jako pokaždé se z pátku na sobotu ubytovali v hostinci U města Rumburku. Jenomže tentokrát si na páte...
před 2 týd. 21 min
Ten chlap rozčiloval úplně všechny. Zpíval a ječel od rána do večera. Léta si psychiatři lámali hlavu nad tím, jestli je nebo není blázen. Jisté však bylo, že je vrah. Skutečný kriminální případ z roku 1918 zpracovala Bronislava Janečková.
před 3 týd.
Když soud dá za pravdu útočníkovi, že vraždit nechtěl.
před 4 týd.
Krimi jako ze Sherlocka Holmese: panství v plamenech, podivné přízraky a bestiální vrah unikající labyrintem tajných chodeb...
před 1 měs. 25 min
Lázeňské procedury nebyly to jediné, co sem Itala na vozíku táhlo. Lákaly ho hlavně místní slečny, které mu dělaly společnost.
před 1 měs.
„Moje bytná je mrtvá. Leží v posteli a na krku má fialové skvrny!“ Tak začal kriminální případ z prosince roku 1918, který na policejní služebnu v Brně přišel ohlásit rozrušený podnájemník.  
před 1 měs. 26 min
Když náhle zmizí člověk, nevěstí to nic dobrého. V případu z roku 1964 museli kriminalisté najít odpověď na mnoho otázek. Jedna z prvních byla, kam a proč zmizel vrátný na stavbě hracholuské přehrady.
před 1 měs. 24 min
Na Štědrý den chce sloužit málokdo. Nejinak tomu bylo i na policejním komisařství zvaném pražská Čtyřka. V roce 1935 padl černý Petr na policejního radu Josefa Vaňáska a inspektora Jana Mrvíka. 
před 2 měs. 26 min
V podvečer 14. listopadu roku 1960 došlo poblíž železniční stanice Stéblová u Pardubic k fatální srážce dvou vlaků. Následky byly i kvůli vznícení nafty tragické. Kdo za srážku mohl? A co znamenaly podivné záblesky zeleného světla?
před 2 měs. 26 min