Zábavný a zároveň poučný pohled na dění kolem nás očima Josefa Fouska.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Fouskův svět?

Epizody 97

Jak rád bych slyšel větu: Zítra půjdeme na kávu, v zahrádce u kavárny večer po šesté. Jak rád bych slyšel v telefonu slova: Za týden přijedeme, dlouho jsme se neviděli. Má přání se ztrácí v nedohlednu.
před 5 měs. 3 min
Nikdy jsem nedokázal vyhnout se politickému dění. Ono to asi nejde. I když nohou nevstoupíš do stranických vod. Občas jsem podlehl euforii, že láska a pravda zvítězí. Vzápětí jsem pochopil, že nevím, kdy a kde...
před 5 měs. 3 min
Josef Fousek tentokrát vzpomíná na svou babičku Kristýnku z Nemanic u Českých Budějovic. Měla velký vliv na jeho zvídavou duši a mnohé moudrosti si pamatuje dodnes.
před 6 měs. 3 min
Má slovo nadýmání něco společného se slovem naparování? Nad tím se dnes zamýšlí Josef Fousek. A naparovat se podle něj může jen páv...
před 6 měs. 3 min
Josef Fousek popisuje své zajímavá setkání, někdy i jen letmá s našimi prezidenty. Počínaje Edvardem Benešem, kdy mu bylo 9 let, přes Václava Havla, až po současného prezidenta.  
před 6 měs. 3 min
Člověka lze zranit snadno nevlídným slovem. Jsme každý jiný, ale srcde máme stejná. Radost léčí, hrubost zraňuje. Nejen tyto myšlenky vyjadřuje ve svém novém rozhlasovém příspěvku Josef Fousek.
před 6 měs. 3 min
"Chtějí vědět rodná čísla, adresy, zda máš mobil nebo postel s nebesy." I tento verš uslyšíte v nejnovější satirické básni Josefa Fouska.
před 7 měs. 2 min
"Jak je tunel dlouhý? Jak dlouhou cestu ještě ujdeme, než se objeví světélko na jeho konci," ptá se dnes Josef Fousek.
před 7 měs. 3 min
Já ničemu nerozumím, náladu mám šedou. Zdá se mi, že psychopati tenhle náš svět vedou... Těmito verši začíná nejnovější báseň Josefa Fouska. Poslechněte si ji.
před 7 měs. 3 min
Josef Fousek vypráví své fence o tom, jak se stal svědkem setkání starého seniorského páru s vnučkami.
před 7 měs. 3 min