Fejetony Evy Kadlčákové

Fejetony Evy Kadlčákové

Nejen ženský svět a nejen pro ženy.

© Český rozhlas

Komedie
Líbí se vám podcast Fejetony Evy Kadlčákové?

Epizody 67

Můj dnešní fejeton měl začínat větou: „Když už je Hugh Grantovi a Colinu Firthovi šedesát, to aby si holka šla hodit mašli.“ Hodlala jsem se zabývat idoly a plynutím času. Dnes je jasné, že na idoly nedojde. Čas bude ale hrát docela podstatnou roli.
před 1 týd. 2 min
Šla jsem z práce a připadala jsem si ošklivá. Ze splihlých vlasů mi vylezly šediny, z blbě zvoleného oblečení faldy a do hlavy mi vlezly chmury. Posouvala jsem se městem a s nelibostí zachytávala pohledy ostatních. Musím bejt ještě šerednější, než jsem si...
před 2 týd. 3 min
„Zase jsi zapomněl koupit citrrróóóny!“ vytkla maličká holčička maličkému chlapečkovi. Klouček na ni zíral s pusinkou otevřenou a v obranném gestu zatáhl krk mezi ramena. Neměl ani páru o nějakých citrónech, jenom souhlasil s tím, že si bude s kamarádkou...
před 1 měs. 4 min
Robert Fulghum napsal knížku Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. A já bych dodala: možná ani netřeba chodit do předškolního zařízení, stačí zajít na dětské hřiště. To je škola života! V kostce. Totiž v bábovičkách. A v he...
před 1 měs. 4 min
K vytvoření tohoto fejetonu mě inspiroval kolega Ivan, když mi v reakci na Lichotky od žen připomněl známou pravdu, a totiž, že zatímco ženy naše nové šaty nechtějí vidět, muži je vidět nemůžou. A od toho bych se ráda odrazila.
před 2 měs. 3 min
Sovy nejsou takové, jaké se zdají být. A ženy a jejich lichotky tím spíš. Jako ženy to víme nejlíp. A máme se na pozoru!
před 2 měs. 2 min
V životě rodičovském jsou chvíle, kdy musíte volit mezi blbým a blbým. A pak jen čekat, jaké důsledky to přinese. Tento týden se mi to stalo hned třikrát!
před 2 měs. 4 min
Co tě naučil tvůj taťka? Ptala jsem se tento týden kolegyň s vědomím, že čas pro fejeton se blíží a Den otců taky. „Natírat a natírat!“ reagovala promptně první z nich.
před 3 měs. 3 min
Můj vyhledávač si myslí, že jsem chlap. Čekám, kdy mi začne říkat voe.
před 3 měs. 3 min
O čem psát, když vám není do smíchu? Tak o tom jsem uvažovala celé čtvrteční dopoledne, na něž jsem si naplánovala vytvořit fejeton. Pravda, fejeton nemusí být nutně veselý.
před 3 měs. 3 min