Ex libris

Ex libris

Seznamte se s knihami, které doporučují známé osobnosti.

© Český rozhlas

Umění
Líbí se vám podcast Ex libris?

Epizody 79

Výročí vzniku samostatného Československa. A to pohledem těch druhých, konkrétně americké historičky Mary Heimann. Ukázky z knihy vybrala Milena Štráfeldová.
před 1 den 23 min
Sociolog František Koukolík je autorem knih o sociálních deprivantech. Jeho nejnovější knihu opřenou o čtvrt století výzkumu nabízí dnešní magazín Ex libris. Přečetl a ukázky vybral Pavel Hlavatý.
před 1 týd. 23 min
Zvláštní pozornost autoři knihy věnují politickému pozadí dobývání uranové rudy i podmínkám v pracovních táborech. Připravila Veronika Kindlová.
před 2 týd. 23 min
Co o sobě prozradila Greta Thunbergová? Její kniha Náš dům je v plamenech popisuje mikroklima rodiny na pozadí celosvětové ekologické krize.
před 3 týd. 23 min
V pořadu Ex libris čteme ukázky z Fantastického bestiáře cestovatelů, který editoval profesor Dominique Lanni z pařížské Sorbonny. Knihu přečetl Milan Slezák.
před 1 měs. 23 min
Pandemie spojená s koncem první světové války, na kterou zemřely miliony lidí dodnes zajímá vědce a epidemiology. Přečetl a uvádí Lukáš Hurník.
před 1 měs. 23 min
V magazínu Ex libris čteme z rozsáhlé antologie Italská renesanční literatura autorů Václava Černého a Jiřího Pelána. Připravila Michaela Krčmová.
před 1 měs. 23 min
Knihu Místnost, kde se to stalo napsal bývalý bezpečnostní poradce Donalda Trumpa John Bolton. Knihu přečetl a ukázky vybral Ondřej Houska.
před 1 měs. 23 min
Život a doba husitského válečníka. Do období husitských válek nás zavede autor recenze Eduard Burget.
před 2 měs. 23 min
Ex Libris nabízí k poslechu knihu Jak umírá demokracie Daniela Ziblatta a Stevena Levitzky. Ohrožuje Trumpova administrativa demokracii v USA? Přečetl Pavel Hlavatý.
před 2 měs. 23 min