Ex libris

Ex libris

Seznamte se s knihami, které doporučují známé osobnosti.

© Český rozhlas

Umění
Líbí se vám podcast Ex libris?

Epizody 90

Kniha Pandemie autorů Michala Kubala a Vojtěcha Gibiše shrnuje nejdůležitější události první vlny epidemie koronaviru. „Je to trochu děsivý příběh, který ještě neskončil, tedy alespoň v knize. Závěr je velmi velmi otevřený a jaksi ne literárně rozmlžený....
před 1 týd. 23 min
První letošní vydání pořadu ex libris uvede Klasickou filozofii v kostce od amerického autora Michaela Moora. Knihu přečetl a ukázky vybral Milan Slezák.
před 2 týd. 23 min
Historik Paul Jankowski se ve své knize Dlouhá zima 1933 vrací k příčinám druhé světové války. Novinku z anglického originálu nabízí pořad ex libris.
před 3 týd. 23 min
Magazín ex libris připomene monumentální dvoudílnou publikaci, která mapuje více než tisíc let historie Svatovítského chrámu. Pořad připravila Milena Štráfeldová.
před 1 měs. 23 min
V pořadu Ex libris čteme z knihy Čau uprchlíci autora Tuvii Tenenboma, který se ohlíží za uprchlickou krizí v letech 2015 a 2016. Nový evropský pakt o migraci a azylu začínají projednávat představitelé členských státu Evropské unie. Knihu přečetla Daniela...
před 1 měs. 23 min
Magazín Ex libris nabízí vhled do zahraniční politiky Číny. Knihu Stoletý maraton napsal akademik a bezpečnostní expert Michael Pillsbury. Pořad připravil Milan Slezák.
před 1 měs. 23 min
Magazín Ex libris se s rozáshlou publikací Chrám umění - Rudolfinu vydal po stopách vzniku této koncertní síně. Připravil Lukáš Hurník.
před 1 měs. 23 min
Kniha Impérium jídla mapuje vzestupy a pády minulých civilizací a jejich potravinovou soběstačnost. Přečetl Milan Slezák, slovem provází Michaela Krčmová.
před 1 měs. 23 min
Premiéra literárního pořadu Ex libris nabídne čtení z knihy významného francouzského historika. Připravila a ukázky vybrala Milena Štráfeldová.
před 1 měs. 23 min
Řecká dluhová krize v knize dvou předních řeckých novinářek. Připravil Ondřej Houska
před 2 měs. 23 min