Spor Polska a Maďarska se zbytkem Evropské unie: Boj o právní stát i rozpočet

Spor Polska a Maďarska se zbytkem Evropské unie: Boj o právní stát i rozpočet

24 min, před 3 dny

Oběma státům vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů má být podmíněno dodržováním principů právního státu. Celý spor analyzuje z Bruselu Viktor Daněk.

© Český rozhlas

Další epizody podcastu Evropa Plus

Po Řecku má tentokrát vůči této zemi výhrady Bulharsko. Vadí mu některé kapitoly společné historie a jazyk v obou zemích. Moderuje Pavel Novák
před 1 týd. 25 min
Nový šéf Bílého domu bude totiž klíčovou osobou pro transatlantické vztahy, které v posledních letech poznamenalo velké napětí a spory. Co se může změnit s novým americkým prezidentem?
před 2 týd. 25 min
Dnes patří Grónsko k Dánsku ale v budoucnu by nemuselo. Zajímají se o něj Spojené státy. Více o Grónsku z pohledu vědy i geopolitiky uslyšíte v repríze pořadu Evropa Plus. Připravil Štěpán Sedláček.
před 3 týd. 25 min
Praxe soudních vykonavatelů, tedy exekutorů není v celé Evropě stejná. Ve kterých zemích se věřitelé domohou splnění svých pohledávek snadno, a kde naopak výkon soudních rozhodnutí drhne? Připravil Pavel Novák.
před 1 měs. 25 min
Jaké jsou rysy nového návrhu, který Evropská komise předložila členským státům? A jak se do něj promítly výhrady Visegradské čtyřky?
před 1 měs. 25 min