Evropa Plus

Evropa Plus

Co se týká Evropy, týká se i nás. Reportáže a analýzy z dění v EU.

© Český rozhlas

Zprávy
Líbí se vám podcast Evropa Plus?

Epizody 70

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přednesla tento týden své první poselství o stavu Evropské unie. Oznámila v něm mimo jiné návrh na navýšení současných klimatických cílů Unie. Jak na to reagují europoslanci nebo členské státy a jaké dal...
před 1 týd. 25 min
Proč vláda Borise Johnsona změny iniciovala a jak se mohou promítnout do ne příliš slibně se vyvíjejících vyjednávání o vztazích po brexitu? 
před 2 týd. 25 min
Takový dojem měl asi irský  eurokomisař Phil Hogan, který na funkci v Evropské komisi rezignoval. Jaká jsou etická pravidla pro vrcholné politiky EU? Připravil Pavel Novák
před 3 týd. 25 min
Jak přistupuje k Číně Evropa a jakou roli ve vzájemných vztazích hrají Tchaj-wan nebo problematika porušování lidských práv v nejlidnatější zemi světa? Moderuje Filip Nerad.
před 4 týd. 25 min
Sáhnout chce po nástroji, který by většině států umožnil přehlasovat evropské daňové ráje. Nedávno přitom prohrála spor s firmou Apple. Připravil Viktor Daněk
před 1 měs. 25 min
Předseda slovinské vlády Janez Janša je přirovnáván k maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi. Chystané kroky na poli médií vyvolává obavy unijních institucí.
před 1 měs. 25 min
S velkou pravděpodobností se prezidentem Běloruska stane opět Alexandr Lukašenko, který zemi řídí už 26 let a jeho režim je označován za poslední diktaturu v Evropě.
před 1 měs. 26 min
Do skoro rekordní délky jej protáhla také témata, o kterých se v médiích tolik nemluvilo. Shrne je Filip Nerad.
před 1 měs. 26 min
Trvalo to několik dní, ale k dohodě se dospělo: kolik bude ve fond na obnovu unijních ekonomik a jaký bude unijní rozpočet? Moderuje Pavel Novák. 
před 2 měs. 25 min
Připravil Viktor Daněk.
před 2 měs. 25 min