Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

Rady do domu i do života.

© Český rozhlas

Volný čas
Líbí se vám podcast Domácí štěstí Ivy Hüttnerové?

Epizody 92

Když dříve hospodyňky neměly možnost koupit všemožné čisticí prostředky, používaly to, co bylo doma. Jejich velkým úklidovým pomocníkem byl ocet. Je levný, účinný, šetrný a spolehlivý.
před 11 měs. 1 min
Dnes pro vás mám další rady pro úklid domácnosti. Zašlé spáry mezi kachličkami vyčistíte práškem do pečiva s pár kapkami citronu a starým zubní kartáčkem. Zrcadlo v koupelně se nebude tolik mlžit, když ho občas umyjete pěnou na holení.
před 11 měs. 0 min
Dnes mám pro vás opět tip na sběr květů jedné léčivé bylinky. Už za starých časů se jí říkalo hluchavinka, ale my ji známe spíš jako hluchavku bílou. Výborně účinkuje na orgány, které jsou u mužů a žen rozdílné.
před 11 měs. 1 min
Příroda nám dává na jaře mnoho darů prospěšných kráse i zdraví. Například mladé listy břízy zvládnou obojí.
před 11 měs. 0 min
Jednou z bylinek, které sbíraly už naše babičky, je rozrazil rezekvítek. Říkávaly mu také bouřka, protože věřily, že po jeho utrhnutí se bouřka opravdu spustí. Roste v zahradách, na loukách i v lesích.
před 11 měs. 0 min
Pamatujete si, jak nám naše maminky vařily pampeliškový med, sirup nebo pampeliškový čaj? Pampeliška se užívá už stovky let a jsou k tomu ty nejlepší důvody. Je totiž velmi zdraví prospěšná.
před 11 měs. 1 min
Skvrn od oleje není lehké se zbavit. Ať už jde o skvrny z kuchyně či z garáže, chce to pár triků.
před 11 měs. 0 min
Mravenci jsou pracovití a umanutí tvorové. A když se jednou nastěhují k vám domů, jen těžko je budete přemlouvat, aby odešli. Mám tady ale několik starých rad, jak se s nimi rozloučit a dostat je nejen z cukřenky, ale z celé vaší domácnosti.
před 11 měs. 1 min
Dnes tady mám něco pro dámy. Také se vám ve skříni hromadí silonky, kterým sem a tam utíká oko? Nemusíte je hned vyhazovat, protože se dají výborně využít.
před 11 měs. 0 min
Bylinky jsou opravdu mocné čarodějky, to lidé vědí už tisíce let. Celé jaro i léto je můžeme užívat čerstvé a nechat na sebe působit jejich blahodárné účinky. Třeba obyčejná kopřiva dvoudomá je toho důkazem.
před 11 měs. 1 min