Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

Rady do domu i do života.

© Český rozhlas

Volný čas
Líbí se vám podcast Domácí štěstí Ivy Hüttnerové?

Epizody 92

Když dříve hospodyňky neměly možnost koupit všemožné čisticí prostředky, používaly to, co bylo doma. Jejich velkým úklidovým pomocníkem byl ocet. Je levný, účinný, šetrný a spolehlivý.
před 1 rok. 1 min
Dnes pro vás mám další rady pro úklid domácnosti. Zašlé spáry mezi kachličkami vyčistíte práškem do pečiva s pár kapkami citronu a starým zubní kartáčkem. Zrcadlo v koupelně se nebude tolik mlžit, když ho občas umyjete pěnou na holení.
před 1 rok. 0 min
Dnes mám pro vás opět tip na sběr květů jedné léčivé bylinky. Už za starých časů se jí říkalo hluchavinka, ale my ji známe spíš jako hluchavku bílou. Výborně účinkuje na orgány, které jsou u mužů a žen rozdílné.
před 1 rok. 1 min
Příroda nám dává na jaře mnoho darů prospěšných kráse i zdraví. Například mladé listy břízy zvládnou obojí.
před 1 rok. 0 min
Jednou z bylinek, které sbíraly už naše babičky, je rozrazil rezekvítek. Říkávaly mu také bouřka, protože věřily, že po jeho utrhnutí se bouřka opravdu spustí. Roste v zahradách, na loukách i v lesích.
před 1 rok. 0 min
Pamatujete si, jak nám naše maminky vařily pampeliškový med, sirup nebo pampeliškový čaj? Pampeliška se užívá už stovky let a jsou k tomu ty nejlepší důvody. Je totiž velmi zdraví prospěšná.
před 1 rok. 1 min
Skvrn od oleje není lehké se zbavit. Ať už jde o skvrny z kuchyně či z garáže, chce to pár triků.
před 1 rok. 0 min
Mravenci jsou pracovití a umanutí tvorové. A když se jednou nastěhují k vám domů, jen těžko je budete přemlouvat, aby odešli. Mám tady ale několik starých rad, jak se s nimi rozloučit a dostat je nejen z cukřenky, ale z celé vaší domácnosti.
před 1 rok. 1 min
Dnes tady mám něco pro dámy. Také se vám ve skříni hromadí silonky, kterým sem a tam utíká oko? Nemusíte je hned vyhazovat, protože se dají výborně využít.
před 1 rok. 0 min
Bylinky jsou opravdu mocné čarodějky, to lidé vědí už tisíce let. Celé jaro i léto je můžeme užívat čerstvé a nechat na sebe působit jejich blahodárné účinky. Třeba obyčejná kopřiva dvoudomá je toho důkazem.
před 1 rok. 1 min